üç fazli motoru kondansatör ile tek fazlı çalıştırma

2,5mm2 kablo 700watt motor için çok fazla, 1,5mm2 kablo bile işini görür.

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
arkadaşım trafaze motorlar monofazede karşı yük ağır değilse verim alırsın uzun süreli hiç sorun yaşamazsın ama ilk kalkış önemli daimi devre ködastörünü bağla motor rahat kalkıyorsa tamam ama motor yavaş kalkıyor yada kalkmıyorsa daimi devre kondastörünün üzerine ilk hareket kondastörü ilave et ama anlık 2 sn sonra devreden çıkar startlı şalterler var ondan bağla ki ilk hareket devreden çıksın motor 380 da kalkar gibi kalkar ondan sonra devam işe kolay gelsin

Merhaba Arkadaşlar, benimde bir de bir sorum olacaktı. Elimde 50 hz, 0,25 hp, 0,18 kw, 10,3 A lk trifaze motor bulunuyor. Bu motoru sürgülü bahçe kapısı açık kapamada monofaze (evde) olarak kullanmak istiyorum. Bunun için bağlantı şekillerini arkadaşlar belirtmiş. İleri Geri çalıştırabilmem için nasıl bağlamam gerekiyor. Bu motoru sağlıklı veya verimli olarak bu işte kullanabilir miyim? çevrede araştırdığım kadarıyle vinç motoru al onların firenleride var demektedirler. en ucuz vinç motoru ise 150 ytl dir. Bu krizde bu parayı ödeyemiyorum. Konu hakkında deneyimi veya bilgisi olan arkadaşların bilgilerine ihtiyacım var. Yardımcı olan herkese şimdiden teşekkürler...

yorumu oaln yokmu arkadaşlar

Merhaba Arkadaşlar, benimde bir de bir sorum olacaktı. Elimde 50 hz, 0,25 hp, 0,18 kw, 10,3 A lk trifaze motor bulunuyor. Bu motoru sürgülü bahçe kapısı açık kapamada monofaze (evde) olarak kullanmak istiyorum. Bunun için bağlantı şekillerini arkadaşlar belirtmiş. İleri Geri çalıştırabilmem için nasıl bağlamam gerekiyor. Bu motoru sağlıklı veya verimli olarak bu işte kullanabilir miyim? çevrede araştırdığım kadarıyle vinç motoru al onların firenleride var demektedirler. en ucuz vinç motoru ise 150 ytl dir. Bu krizde bu parayı ödeyemiyorum. Konu hakkında deneyimi veya bilgisi olan arkadaşların bilgilerine ihtiyacım var. Yardımcı olan herkese şimdiden teşekkürler...

analizör arkadaşımızın verdiği şemayı incelerseniz ileri geri çalıştırma mantığını göreceksiniz eğer bunu kontaktörle yapmak isterseniz ileri geri çalıştırma devresi kurarak şalter kontaklarının sırasını takip ederek yapabilirsiniz.
sizin motor değerlerinizde bir anormallik görünüyor 0,18 kw motor 10,3 amper çekmemesi gerekir. ayrıca kapı ağırlığınızın çok düşük olması gerekir. monofaze bağladığınızda gücünde düşeceğini düşünürseniz motorunuz bana biraz küçük gibi geldi

Verdiğiniz bilgi için teşekkürler sayın tandoğan,
motor etiketinde okuduğum bilgilerdir. Yukarıdaki belirtilen şemlara uyacağım. Motorun küçük olduğu kanısında hem fikirim fakat motor miline redüktör bağlamayı düşünüyorum. Bu durumda motorun yanma riksi nedir?

motor devir yönünüde kondansatöre gelen elektirik uclarını yer degiştirerek saglaya bilirsin

Sayın Osman verdiğiniz bilgi için teşekkür ederim. Motora çekeceğim kablo kesiti 1,5 mm olsa sorun teşkil eder mi? 0,18 kw lık bir motor

konuyu sadece bilgilenmek amacı ile takip ediyorum okurken aklıma birşey takıldı..Muhtemelen anlamadıgımdan yanlış bir sorudur lütfen anlayışla karşılayın.

Kapıyı her açıp kapayışta gidip kontaktörün bağlantıları mı değiştirilecek yoksa bu bir şalter veya düğme ile de yapılıyor mu ?

Merhaba Sayın TT
bu kondansatör değişikliğini şalter veya düğme ile kontaktör yardımıyla yapılacak.

Forum istatistikleri

Konular
128,215
Kullanıcılar
449,996
Son üye
Serhan10

Yeni konular

Geri