üç fazli motoru kondansatör ile tek fazlı çalıştırma

Teşekkür ederim ilginize.

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
şimdi 3 fazlı bir motorun güç hesabı şu şekildedir.p=kök 3*u*ı*cosfi*nevton
iki fazlı bir motorun güç hesabı ise p=u*ı*cosfi*nevton dur.
yani dönüştürdüğünde ki kayıp yukarıdaki formüllerde ve 2.2 kw dan sonraki motorlarda 3 fazdan 2 faza çevirdiğinde motor devrilir verim alamazsın .

tablo için çok teşekkürler

slm arkadaşlar elimde 5.5kwlık 380 volt rpm etiketinde pek belli olmuyor 3 fazlı asenkron motoru var benim sormak istediğim şu ben bu motordan elektrik üretmek istiyorum. şimdi her faza bir tane kondansatör bağlarsak işimizi göreceğine inanıyorum. ama kafamda şu var acaba modifiye yapmam gerekir mi yani iç yapısı 36 anguşlu ben neodyum mıknatısla yaparsam istenilen güç alabilir miyim magnet ölçüleri 40x20x10 rotoru modifiye yapmak ama dediğim gibi eğer kondanstörle bu işi yapabilirsem mıknatısa gerek duymam bu konuda değerli bilgilerinize ihtiyaçım var

Forum istatistikleri

Konular
128,215
Kullanıcılar
449,996
Son üye
Serhan10

Yeni konular

Geri