Üniversiteliye Staj Çilesi

Mesleğe başladığımda özel sektörde çalışacak olursam şartım olacak ;
Her sene 30 iş günlüğüne en az 2 en fazla 5 mühendislik veya myo stajeri alınacak. Ülkenin durumuna bakın mühendislik öğrencisi "torpille" staj bulabiliyorsa iş bulmak için neler yapmamız gerekiyor acaba ?

Abi valla takdir ettim seni Helal olsun...

arkadaşlar acil bi soru soruyorum ben şans manstan bi staj yeri ayarladım ve okula bildirdim sigorta girişim yapıldı ama ne var ki ayarladım yer beni ilk günden stajdan çıkardı nese bende başka bi yere gittim ve staj yaptım ama bu iki fabrikanın bölümleri farklı yani şimdi ben staj defterimi nereye imzalatsam sorun çıkıcak ne yapabilirim bilginiz varsa lütfen paylaşın???

arkadaşlar acil bi soru soruyorum ben şans manstan bi staj yeri ayarladım ve okula bildirdim sigorta girişim yapıldı ama ne var ki ayarladım yer beni ilk günden stajdan çıkardı nese bende başka bi yere gittim ve staj yaptım ama bu iki fabrikanın bölümleri farklı yani şimdi ben staj defterimi nereye imzalatsam sorun çıkıcak ne yapabilirim bilginiz varsa lütfen paylaşın???

Durumu okula bildirmen gerekirdi okula A fabrikasında staj yapacam diyip B fabrikasında staj yaparsan sgk olayında problem çıkar. Benim okuduğum okulda stajın bu sebepten iptal edilebilirdi.

Durumu okula bildirmen gerekirdi okula A fabrikasında staj yapacam diyip B fabrikasında staj yaparsan sgk olayında problem çıkar. Benim okuduğum okulda stajın bu sebepten iptal edilebilirdi.

okula bildirmedim çünkü yapıcağım yerde biz hallederiz demişlerdi ama lafmış benimde hatam var okula acil bildirmeliydim ama yapmadım işte zaten herkes staj yapar ben bu işlerle uğraşıorum ne yazık nese ben şimdi beni çıkaran yerden fabrikamız öğrencinin stajını şu fabrikada yapmasını uygun görmüştür diye bir yazı alıcam ve yaptığım yerde imzalatıcam. sence bu şekilde sgk de bir sorun çıkar mı

heryerde var bu problemler staj konusunda ben bu yaz stajımı nokta atışı yapmak ve otomasyonla ilgilendiğim için özellikle küçük bir yerde yapıcam mesela stajı onaylatacağın bir mühendisin olduğu ve faydalanabileceğin bir yer bulunması ideal olur.Bu şekilde sorunlar ortadan kalkacaktır.Belediye ve devlet dairelerindeki stajların başarılı stajlar olduğuna inanmadım hiçbir zaman....

okula bildirmedim çünkü yapıcağım yerde biz hallederiz demişlerdi ama lafmış benimde hatam var okula acil bildirmeliydim ama yapmadım işte zaten herkes staj yapar ben bu işlerle uğraşıorum ne yazık nese ben şimdi beni çıkaran yerden fabrikamız öğrencinin stajını şu fabrikada yapmasını uygun görmüştür diye bir yazı alıcam ve yaptığım yerde imzalatıcam. sence bu şekilde sgk de bir sorun çıkar mı

merhaba arkadasım ... eger yapmanız gereken şirket imzalarız derlerse onlara orada yapmış gibi imzalatın .. okul yaptıgınız sırketı cok arastırmaz.. sızde bariz çok farklı farkedılecek konulara defterde değinmessiniz..genel şeylere değinirsiniz.. eger olmadı dediğiniz gibi kağıt imzalatın ... geçen sene benim okudugum okulda bir arkadaşım yapması gereken yerde yapmayıp başka yerde yaptığını söylediği için stajı sayılmadı ...aynı şekilde hiç bahsetmeyip dediğim gibi yapan arkadaş sorunsuz kabul edildi stajı ... kolay gelsin ..

merhaba arkadasım ... eger yapmanız gereken şirket imzalarız derlerse onlara orada yapmış gibi imzalatın .. okul yaptıgınız sırketı cok arastırmaz.. sızde bariz çok farklı farkedılecek konulara defterde değinmessiniz..genel şeylere değinirsiniz.. eger olmadı dediğiniz gibi kağıt imzalatın ... geçen sene benim okudugum okulda bir arkadaşım yapması gereken yerde yapmayıp başka yerde yaptığını söylediği için stajı sayılmadı ...aynı şekilde hiç bahsetmeyip dediğim gibi yapan arkadaş sorunsuz kabul edildi stajı ... kolay gelsin ..

merhabalar arkadaş.. işletme stajı olsa bir nevi sölediğin gibi yapılabilirdi ama benim lab stajım var konular apayrı öğrendiklerim ve dolduracaklarımı yapmadığım yerde imzalatırsam hocamla sorun yaşarım
aslınd isterlerse stajımda yansın sorun değil seneye bi daha yaparım ama hocamın gözünden düşmek istemiorum ama bu gidişlr hocamla papaz olucam

Ben lisede olduğum halde zar zor buldum, gittiğim yerlerde içeri bile sokmadılar. Torpille giren giriyor. Aslında karne notu ile alacaksın bak nasıl olacak.

arkadaşımız teşukkur ediyoruz..
fakat dediginiz durum birçok kişinin başına geliyor hatta bir yerde staja başlarsanız size mesleginizi sormazlar
bölümünüzü sormazlar
nerden oldugunuz asla
veya neyle ugraştıgınızı zaten sormazlar
hani okulda oldugunuzuda sormazlar

özetle: tek soru referansınız kim !!!
hayır kimi degerlendiriyorlar sizin vasıflarınızımı yoksa referansınızın konumunumu!!!!!!!

Konu eskide kalmış ama çile aynı çile :) bende aynı duruma düştüm benim hatta ufak defek torpillerimde vardı yine olmadı en son bizde devletimizin şeker fabrikasına girdik orda da gitti adam bana iş yok diyor alt katta otur ister üst katta otur çay iç hatta tv var tv izle dedi böyle staj yapacaz artık defter ne olacak o ayrı bi muamma tabi bende bir gün işe girersem torpilsiz stajyer alacam şirkete

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri