Üç fazlıdan bir faza dönüştürülen kaynak makinesini evde çalışmadı

pek önerilmiyor 3 faz cihazların tek faza döndürülmesi...
2fazla çalışacak cihazlara özel trafo sarmıştık normalin iki katı sarardık primeri...
Bu dediğiniz redresör kaynak makinaları için geçerli sanırım inverter makinalarda geçerli değil redresörlülerin zaten ana parçası trafosu onun harıçinde pek bişey kalmıyor bi silisyum diyot gurubu birde tel sürme ünitesi var ki bu makinalar 380 voltta bile 20 kw gibi (yanlış hatırlamıyosam) akım çekiyor 220 de bu ne olur 380 volt gaz altı makinalar çıkış olarak genelde 350-500 amper arası oluyor kaynak voltajı genelde 20-40 volt arası oluyor bendeki yanlış hatırlamıyorsam 27 volt gibi yapıyor

VSP250s cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Bu dediğiniz redresör kaynak makinaları için geçerli sanırım inverter makinalarda geçerli değil redresörlülerin zaten ana parçası trafosu onun harıçinde pek bişey kalmıyor bi silisyum diyot gurubu birde tel sürme ünitesi var ki bu makinalar 380 voltta bile 20 kw gibi (yanlış hatırlamıyosam) akım çekiyor 220 de bu ne olur 380 volt gaz altı makinalar çıkış olarak genelde 350-500 amper arası oluyor kaynak voltajı genelde 20-40 volt arası oluyor bendeki yanlış hatırlamıyorsam 27 volt gibi yapıyor

servisi ne diyor? yetkili servise danış onlar daha net cevap verir...
bizim ürünler yanlışlıkla 2faza maruz kalsada patlamıcak şekilde yapılıyordu 220-380v trafo yapılıyordu...

servisi ne diyor? yetkili servise danış onlar daha net cevap verir...
bizim ürünler yanlışlıkla 2faza maruz kalsada patlamıcak şekilde yapılıyordu 220-380v trafo yapılıyordu...
Bende 380volt makina yok evde 380 volt olsa ondanda alırım:D bendeki 220v 100amper çanta tip gaz altı kaynak makinası

Gazaltı kaynak makınaları, bildiğim kadarı ile, 3 faz beslenır ve thyırstör ataeşlemesi ile çalışır. Onları tek fazda hiç çalıştırımazsınız.
Ama arkadaş, atelyede çalıştırdık, evde çalışmadı dıyor.Ben konuya buradan girdim. Bu ıkı fazlı kaynak makınlarının yan tarafında bır kapak vardır, açar bakarsanız, ıkı faz da ve tek fazda nasıl baglantı yapılacağiını gösterir.

Bu yapılamayacak bir is değil 220 dogrultulup giriş kondansatörlerinde 330 volt depolanır tabi 3 fazdaki değer daha fazla ama hem tek faz hemde 3 fazda çalışan makinede gördüm

Sent from my ASUS_T00I using KontrolKalemi Forumu mobile app

Bu yapılamayacak bir is değil 220 dogrultulup giriş kondansatörlerinde 330 volt depolanır tabi 3 fazdaki değer daha fazla ama hem tek faz hemde 3 fazda çalışan makinede gördüm

Sent from my ASUS_T00I using KontrolKalemi Forumu mobile app
Nasıl yani kompaze pano gibi bişeylemi çalıştırılıyor yani bunun çıkışında 3 faz 330volt olursa benim diğer konumda olan jenaratör uyumlu kaynak makinamdaki trafolardan her faza seri bağlantılı oluyo bu trafo bi giriş bi çıkış kablosu var 330 volt 380 volta dengelenir buna göre müğim olan kaynak makinasının güçüne göre kondansatör kapasitesi sanırım

Birde aklıma şöyle bişey takıldı 380volt motorları yıldız üçgen mantığıyla 220 voltta çalıştırabiliyoruz bu tarz makinaları çalıştıramazmıyız bu şekilde uygun kondasatör gurubuyla?

Forum istatistikleri

Konular
128,332
Kullanıcılar
450,176
Son üye
electrical_engineer

Yeni konular

Geri