Ölçü aleti kullanımı hakkında

jevix

Üye
biliyorum sizler için basit bir soru belki ama dedim ya acemiyim işte yukardaki resimde voltaj kısmında hangi taraf priz akımını yani Şebeke akımını ölçer bilgi verirseniz sevinirim ayrıca admin arkadaştan da bana göre zor sizlere göre basit olan bu soruyla forumu kirlettiğim için ayrıca özür dilerim yardımcı olcaklara teşekkürler:cool:

Yönetici Notu: Paylaşılan fotoğraf, fotoğraf paylaşım sitesinden silindiği için kaldırılmıştır.

Off 'un hemen sağındaki (--->) 600 V AC konumunda ölçeceksin, problar alt iki terminale bağlı olacak (Siyah com'da)

teşekkür ederim sorunum çözüldü konuyu nasıl silebilirim veya mod arkadaşlar kapatırsa sevinirim

teşekkür ederim sorunum çözüldü konuyu nasıl silebilirim veya mod arkadaşlar kapatırsa sevinirim

sn.jevix

Konunun kapatılmasına yada silinmesine gerek yoktur.Forumumuz bilgi paylaşım platformu olduğundan aynı konuda sorunu yada problemi olan yeni üyeler konudan yararlanabilir.Yada konuya ek olarak bilgi yazmak isteyen üyelerimiz
olabilir.

Saygılarımla...
Kolay Gelsin...

herkeze tekrar teşekkür ederim forum hakkında acemi olduğum için konunun kapatılacağını düşünmüştüm halbuki haklısınız böylesi daha iyi ben öğrendim başkalarıda faydalansın tekrar teşekkür ederim

bilmemek ayıp değil yeterki öğrenmeye bak paylaşımlarını esirgemeyen arkadaşlara içtenlikle teşekkürler

arkadaslar bir konuda bilgi almak istiyorum. ölçü aletimizle bir dogru akım üretecine baglı 2 adet direnc ve bir adet diyot var . bu elektronik elemanların toplam çektiği doğru akım ve bir direncin cektıgı dogru akımı nasıl buluruz yanı propları nereye tutmamız gerekıyor . resimli anlatımınız varsa daha makbule gecer tşkler şimdiden
otomasyon

Devrenizi çizmeniz gerekir yorum yapabilmek için. Dirençler seri mi, paralel mi, diyot nasıl bağlanmış, bunları bilmeden yorum yapılamaz.

Direnç den geçen akım;
Direncin üzerindeki gerilim ölçülür.geçen akım;
I= Ölçülen gerilim/Direncin değeri

Forum istatistikleri

Konular
128,396
Kullanıcılar
450,282
Son üye
emrekrtd11

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler