Çevre Aydınlatma İle ilgili

nepa

Üye
Merhaba Arkadaşlar büyük bir mesire alanının aydınlatması yapılacak. Yaklaşık 2 linye olmak Üzere 15'erden 30 tane direk kullanmayı planlıyorum. Her direk te 3 adet 150 w armatür olacak. ben 4x4mm2 +4 Cu ile her direğe RST fazlarını vermek istiyorum böylece güç dengelemesi daha rahat yapabileceğim.

Küçük Bir hesağ Yapacak Olursak ilk direğin panoya olacak olana mesafesi 5m ise sonra ki her direk için 10 m aralık lar ile 14 tane direk dikecem. Her bir direk 450 w gücünde yaptığım gerlim düşümünde (100/56*380 karesi ) * ( (5metre *450+((10 metre*450)*14) adet) / 4mm2 kesit ) bunun sonucunda 0,2017 çıkıyor diğer linyede aynı hesap. Eğere buraya kadar bir hatam yok ise size sorumu sormak istiyorum arkadaşlar. aynı zamanda 30 adaet aydınlatmam olacak kamelya için küçük güçte herbiri 20 W ise 20*30 = 600W ve aynı zamanda tirfaze 2,2 kw bir motorum olacak. Şimdi benim bu sistem için kompanzasyon yapmama gerek var mı var ise münferit mi olmalı yoksa hepsini kontrol eden bir kompanzasyon mu olmalı. teşekkürler

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Sayın NEPA ; Mevcut bir aboneniz varmı?Aboneniz nedir (Monofaz, Trifaze Aktif, Trifaze Reaktif & Kapasitif )? Toplam güç hesabını yaptınızmı? Aydınlatma, Motor, vb.. yükler için. Bu gibi soruların yanıtlanması halinde net cevaplar alabilirsiniz. Saygılar
Tedaş; - 9kW sonrası için endüktif reaktif , - 45 kW sonrası için kapasitif reaktif sayaç kullanımı zorunludur

trifaze kullanacam toplamda 30*450= 13.5 KW çevre aydınlatmam olacak 600 Watt normal aydınlatma ve 2.2kw motor gücüm olacak

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,980
Son üye
shield325

Yeni konular

Geri