SSM2019

arkadaşlar elimde bir pre amfi kartı var SSM2019 entegreleri sürekli yanıyor bana bir alternatif yol söylermisiniz...

sevgiliyusuf ,öncelikle sürekli aynı entegremi yanıyor.yoksa değişik zamanlarda farklı entegreler mi yanıyor?yanmaktan kastın ısınarak mı bozuluyor.benim tavsiyem simetrik besleme voltajlarını iyi kontrol etmelisin.çalışma voltajı yüksek olabilir.ayrıca kullandıgın preamlikatör ne tür bir cihazın(mixer vs.) parçası.dışarıdan bağladığın ekstra cihazdan toprak veya alternatif akım kaçağıda bozabilir.daha fazla bilgi verebilirsen sevinirim.

hakan bey öncelikle ilgilendiğiniz için teşekkür ederim
evet cihaz işlemci kontrollü ve sekiz kanallı bir mikser ethernet kartı var ve özel bir programla
rj45 bağlantısıyla kanallar kontrol ediliyor

cihazın data sheeti

ABSOLUTE MAXIMUM RATINGS1
Supply Voltage . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . ±19 V
Input Voltage . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . Supply Voltage
Output Short Circuit Duration . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 10 sec
Storage Temperature Range . . . . . . . . . . . . –65∞C to +150∞C
Junction Temperature (TJ) . . . . . . . . . . . . . –65∞C to +150∞C
Lead Temperature Range (Soldering, 60 sec) . . . . . . . . 300∞C
Operating Temperature Range . . . . . . . . . . . –40∞C to +85∞C
Thermal Resistance2
8-Lead PDIP (N) . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . JA = 96∞C/W
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . JC = 37∞C/W
16-Lead SOIC (RW) . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . JA = 92∞C/W
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . JC = 27∞C/W

bir entegre değişince diğeri bozuluyor ve buda tahminimce sıcaklıktan dolayı oluyor.
her entegre bir kanala bağlı toplam iki kart ve her kartta dört entegre var ve bu entegreler değişik zamanlarda farklı farklı bozuluyor
bu entegre bozulunca o kanal çalışmıyor.yanmaktan kastım bozulmasıydı. cihazda akım kaçağı yok. tekrar teşekkür ederim

alttaki resim preamfi kartının arka yüzü

sevgiliyusuf.entegrelerin sıcaktan bozulduğunu tahmininde bulunmuşsun.ancak preamplikatör adından da anlaşılacağı üzere '' ön kuvvetlendirici '' dir.dolayısıyle fazla akım çekerek ısısal sebeplerden bozulacagını düşünmüyorum.SENNHEISER (mic.) haricinde başka cihaz veya enstruman bağlıyormusun?neden soruyorum,bu tip cihazlar açık iken girişine bağlanan elektrikli herhangi bir cihazdan toprak kaçağı veya alternatif akım sızması neticesinde enteğrelerin bozulabilir.cihazı ne zamandır kullanıyorsun ve ne zamandan beri bu arıza var?daha öncede sorduğum üzere besleme voltajlarını ölçmelisin,9v 'un üzerinde ise sorun burdan olabilir.cevaplarınızı bekliyorum.kolay gelsin.

benim sorunum sadece bu entegre bu entegrenin çalışma voltajı 19 volt ama şimdi tekrar iyi bir ölçüm yapacağım.. şimdi benim asıl istediğim şu ben başka bir preamfi devresi kursam sorun olurmu veya bu preamfi nasıl devreden çıkarırım

şimdi entegrenin giriş voltajını ölçtüm 18.9v' u hiçbir şekilde geçmiyor ısınma derken havyanın ısısını kastetmiştim mesela bir karttaki nir entegre arızalı onu değiştirene kadar bir entegre daha bozuluyor.. entegrenin data shhetinde lehim ısısı 300 derece yazıyor bizim havya 470 derece ısı veriyor ve muhtemelen en yakın entegreyi yakıyor..

şimdi entegrenin giriş voltajını ölçtüm 18.9v' u hiçbir şekilde geçmiyor ısınma derken havyanın ısısını kastetmiştim mesela bir karttaki nir entegre arızalı onu değiştirene kadar bir entegre daha bozuluyor.. entegrenin data shhetinde lehim ısısı 300 derece yazıyor bizim havya 470 derece ısı veriyor ve muhtemelen en yakın entegreyi yakıyor..

eğer entegreleri normal havya ile söküyorsan büyük hata.kesinlikle ısı ayarlı lehim istasyonu kullanmalısın.bu tip malzemeler lehimlenirken özel sıvısı ile lehimlenir.ayrıca antistatik havya kullanmıyorsan oda bozulmaya sebep olabilir.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,189
Kullanıcılar
449,957
Son üye
sezercakmak

Yeni konular

Geri