Ampermetre Sorunu?

Selamlar arkadaşlar, şimdi elimizde 22kw lık motor bulunmakta , bunu R-S-T baralarından güç ve kumanda tertibatlandırmasıyla sistem çalışıyor yalnız R barası üzernde bulunan akım trafosunun uçları dijital ampermetreye gidiyor ve üzerinden geçen akım 40.2 A gözlüyorum, ama elimdeki pensampermetre ile motora giden ampere bakıyorum 16-17 A (fazbaşı).. 2 taraf eşit değil , bana bu ilişkiyi anlatırmısınız?

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
akım trafosunun çevrim oranı ampermetreye hatalı girilmiş olabilir.

Motor 22kw yıldız-üçgen yol veriliyordur ve siz motora giren veya çıkan kablolardan birine bakmışsınızdır. Yani üçgen devre koluna yani ana hat akımının kök3'de birine 40/1,732=23A Pensampermetreniz true rms mi ölçüyor? çin malı mı?
Pensampermetre ile girişten ölçün motor besleme sigorta çıkışı veya ana kontaktörden veya üçgen kontaktör girişi.

ölçtüğün yer arkadaşında dediği gibi yanlış yerden olabilir.en sağlıklısı ana sigortaların hemen çıkışından ölçmelisin.yıldız üçgen kontaktörlerin bir yerinden ölçüm alıyorsan eksik görürsün.sonuçta motor düzgün çalışıyor ama sana farklı bilgi aktarır.şemayı al eline ve akım trafosu nerde ve sen pensampermetre ile ölçtüğün noktayı belirle akımın nasıl kollara ayrıldığını gör akım kollara ayrılmadığı nokta en sağlıklısı.sana net bilgi verir.kolaylıklar sana

Ölçümü Ana kontaktör çıkışından alıyorum , pensampermetrem true rms , FLuke kullanıyorum , Normalde Ölçümüm doğru , ana bara üzerinden ölçtüğümde değerimin kök 3te biri olarak scorpion eyes arkadaşın dediği gibi doğrulanıyor , sistemde akım trafosu yook ! arkdaşlar , Dijital ölçü aletinde akım trafosu mevcut sadece ben ampermetrem ile baktığımda değerler eşit değil olay buydu , yinede teşekkürler

akım trafosunun çevrim oranı ampermetreye hatalı girilmiş olabilir.

hayır ustam hatalı giriş söz konusu bile değil ,dönüştürme oranı ve sabitler normal , ben arızayı buldum .. TUZRUHU ile camı silinmiş ve devre içerisinde bozukluk var ,Kolaygelsin...

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,189
Kullanıcılar
449,957
Son üye
sezercakmak

Yeni konular

Geri