kw amper hesabı

BURAK212

Üye
mesela 10kw ki normal aydınlatma diyelım kaç amper sıgorta koymamız gerek vede kaçlık kablo çekmemız gerekır bunun bi toplosu varmıdır yada basit bi hesabı yardımcı olursanız sevınırım

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
maksimum 45 amper sigorta takmalısın.

10*1000=10.000/220=45 amper kolay gelsin

Moderatör tarafında düzenlendi:
anlamadığım bir şey var mesela aydınlatma lambalarının modeli ne , kaç mt mesafede anahtar yada otomat koyup yakacaksın,ana pano ile aydınlatma panosu arası kaç mt

mesela ben bir markete 900 ad 4x18 armatür koydum her 4 lambaya 4x4 nym çektim 3 devre 1 nötr toplam 80 otomat ile kumanda ettim ana kablosunuda 3x70+50 mm2 nyy kullandım en uzak lamba mesafesi 30-40 mt ana pano ile aydınlatma pano arası 50 mt bunun yanı sıra priz ve ups de aynı hattan besleneceğinden 160 amper siemens tmş kullandım ana pano ahricinde bu panoyada topraklama yaptım

mesela 10kw ki normal aydınlatma diyelım kaç amper sıgorta koymamız gerek vede kaçlık kablo çekmemız gerekır bunun bi toplosu varmıdır yada basit bi hesabı yardımcı olursanız sevınırım

Sistemin monofaze veya trifaze olduğunu belirtmemişsiniz.Kablo kesiti hesaplamamız için mesafede belirtmeniz gerekmektedir.

uzun mesafeler dıll maksımum 20 mt trifaze

çekeceği amper 32.80 siz 40 ampr kullanın
başka bir şey çalışmayacaksa 20 mt de 4x6 nym uygundur.

acaba bunun hesabını basıt bi şekılde anlatabılıcek bi arkadaş varmıdır yanınebılıyım 2 kw 1oo kwkadar yada bı tabloda ıyı olurdu

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,189
Kullanıcılar
449,957
Son üye
sezercakmak

Yeni konular

Geri