faz ve nötr kısa devre hakkında

bigblack

Üye
arkadaşlar fabrikada kendim şöyle birşey yapmak istiyorum faz ve nötrü kısa devre ettiğim zaman bi buzzer veya ışık yansın bunun için ne eklemeliyim veya nasıl yapabilirim bilgisi olan varsa sevinirim şimdiden teşekkürler

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
kısa devrede şalter atmazmı yada ne biliyim kablolar erimez mi ?

bende işte acaba yapabilir miyim böyle birşey varmı diye araştırıyorum :(((

merdiven otomatği çalışma prensibini incele yaparsın nört buton kıse devresinde otomatiğin çalışma sı gibi normalde merdiven otomatiği butonun bir ucunda nört diğerr ucunda lambadan gelen faz vardır yani faz nört kısa devre olunca lambadan gelen dönüş fazı kesilir nört devam eder o mantıkla yaparsın

arkadaşlar fabrikada kendim şöyle birşey yapmak istiyorum faz ve nötrü kısa devre ettiğim zaman bi buzzer veya ışık yansın bunun için ne eklemeliyim veya nasıl yapabilirim bilgisi olan varsa sevinirim şimdiden teşekkürler

kısa devre yaptıgın hatta bı termık baglayıp termık kontagınıda ıstedıgın alarm sınyal lamba neyse ona vereceksin. :rolleyes:

otomatik sigortalar için yardımcı donanımlar var.sigortanın yanına takarsın faz nötr kısa devre olduğu zaman sigorta atar ve yardımcı kontaktan devreni kurarsın . schneider de
of yardımcı kontak 1A 1K 26924 kodlu-SD alarm kontak 26927
siemens te yardımcı kontak 1NO 1NC 5st3010 - arıza ihbar kontağı 1NO 1 NC 5st3020 ve daha bir sürü örneği var.
kolay gelsin

kaçak akım koruma rölesi ile olabilir fakat her kısa devre sonrası roleyi açmak gerekir

arkadaşımızın istediği şey anladıgım kadarıyla liselerde mekanik kumanda atelyelerinde bulunur herhangi bir kısa devre anında lamba yanar fakat sigorta felan atmaz.ama nasıl yapılıyor bilmiyorum yardımcı olabilcek arkadaşlara fikir vermek amacıyla yazdım tşk.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,189
Kullanıcılar
449,957
Son üye
sezercakmak

Yeni konular

Geri