Sensörlü Armatür

orhanu

Üye
.
Arkadaşlar merhaba.

Yazlıkta balkon aydınlatmasına yaklaşım sensörlü gloplardan koymak istiyorum.
Ancak balkonda otururken sensör nedeniyle devreye girip çıkmasını istemiyorum, bu nedenle anahtarla manuel kontrollü çalışacak şekilde bağlantı yapmayı planlıyorum.
Anahtar kapalı iken ise sensör kumandasıyla otomatik olarak devreye girip çıkacak.

Armatüre 3 telli hat çekip biirini normal besleme olarak (otomatik için) diğerini anahtardan doğrudan ampul girişine beslemek istiyorum.
endişem; anahtar ile direk ampule 220 verdiğimde elektronik kumanda devrelerine zarar verirmiyiz?

Konu ile ilgili deneyim veya fikirlerini iletecek arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

Saygılarımla
.
.

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
muhtemelen bahsettiğiniz sensör anahtarlamayı röle ile yapar, yani pasif infrared sensöre galvanik anlamda bağlı değildir. Burada tehlike kısa devredir..

röle kontağını kısa devre sonucu ile yapıştırmamak için,

armatüre nötr sabit bağlı olacak

sensör algıladığında üzerindeki röle armatüre faz verecek

kullanacağınız anahtar da armatüre faz verecek(aynı faz)

bu şekilde hiçbir problem olmaz(sensörün anahtarlama devresinin röleli olduğundan eminseniz)

bazı sensörlerin üzerinde açık tutma butonu vardır, bulabilirseniz daha basit olur

Teşekkürler , araştıracağım.
.

bu şuan geldi aklıma vaviyen anahtar kullanıp bir ucunu lambanın giriş ucuna bir ucunuda sensör giriş ucuna bağlasa daha kolay olmaz mı?vaviyenin orta ucuna elektriği verecek üst veya alt ucunu sensöre diğer ucunu lambaya direk girecek.

evet vavyen ve yahut impulse röle kullanmayı dene işine yarayacağından eminim

uzak dogu urunleri kullanacaksan yukarda meslektaslarımın dedigini dene ama kalıteli bir sensor(steinel)takarsan hiç bir seye gerek yok çunkı o sensorler harekete degıl vucud ısısına gore çalışır diger sensorler ise harekete duyarlı yapraktada yanar kedide yanar kalıetelı sensorlerin çalışma mantıgı farklı oldugu için o olay gerçekleşmez vucud ısısı oldugu surece lamba yanmaya devam

aynen görüntüye göre sensör alma sakın çok çok arıza yapıyo zaten bide fazı anahtardan direk verdiğinde sensör kendi kendine açıcak kapatacak aptal olur o sensör 2 güne mortlar arkdaş güzel çözüm önerisi vermiş ısıya duyarlı al kıy paraya bi kerelik

bende sensörlü armatüre armut ampul yerine led yapacağım ama adaptörü sensör ün girişi nemi takmam gerek çıkışınamı takmam gerek
sonra sönsörü bozmayalım

Sensörün çalışma gerilimi ve çıkış gerilimi 220 v. olduğu için led adaptörünü sensörün çıkışına bağlamak gerekir.

Sensörün çalışma gerilimi ve çıkış gerilimi 220 v. olduğu için led adaptörünü sensörün çıkışına bağlamak gerekir.
ustam peki bu durumda güç birimi watt ın önemi varmı iki duy var 25 watt iki adet ampul takılıyor ben 25 wat üstü ampul taktım ampul iki dakika sonra patladı bir sakıncası olmaz değilmi. anladığım duy a gelen kabloya takacağım adaptörü . adaptör 12v
1.25a çıkışlı

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,190
Kullanıcılar
449,960
Son üye
katzeimar

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri