gizli elektrik tüketiminden kurtulmak isteyen arkadaşlara benim tavsiyem anahtarlı grup priz kullanmaları iş bitiminde de grup prizin anahtarını kapatmaları.
böylece bu dertten kurtulmuş olursunuz.
herkese başarılar & saygılar.

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
uzaktan kumandalar cihazların girişlerinde bulunan röleleri kapatsın. Ve elektrik cihaza hiç girmesin ve bu elektronik eşya üreticileri için şartname olsun

arkadaşlar ben kalkıp düğmeye basmaktan üşenen biriyim. geçenlerde bir devre görmüştüm elektrikli cihazları röle yardımıyla kapatabiliyordu fakat o devrede de aynı sorun vardı anahtar röle ile transformatör arasındaydı. böyle olmayan bir devre kurarsak aslında hem enerji tüketimini azaltırız hemde hayatı kolaylaştırırız. bunun hiçte zor olmayacağını tahmin ediyorum...

arkadaşlar merhaba
bu yeni çıkan yuzde 5 ile yuzde 20 oranında tasaruf sağlayan cihzlar ne derecede sağlıklı ve karlı bilgisi olan varmı

arkadaşım tespit ettiğin konu benimde yakında ilgilendiğim bir konu.mesleğimin elektrik olmasından dolayı olaya biraz daha vakıfım.seni tebrik ediyorum.bundan sonra bu konuyu genişletip insanlarımızı daha duyarlı olmaları için bilinçlendirmek için neler yapabileceğimizi düşünelim.

genel bir tablo oluşturabilirmiyiz?
elektrikli aletler ve harcadıkları güç?
çok önemli

Moderatör tarafında düzenlendi:
mesut bey gercekten onemlı bır konuya degındı tesekkurler ev aletlerınde ısımız bıttıgınde kapamak yeterlı olmuyor onun ıcın benım tavsıyem uygun gorursenız işiniz bıtınce fıslerını cıkarınn

gerçekten çok ilginç aklımın ucundan geçmeyecek yerlerde tüketim var

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,190
Kullanıcılar
449,960
Son üye
katzeimar

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri