Kontrol Kalemi

Yeni Haberleşme Modülü, Ark Koruma Cihazlarının Uzaktan İzlenmesini Sağlıyor

Yeni Haberleşme Modülü, Ark Koruma Cihazlarının Uzaktan İzlenmesini Sağlıyor

  Plug-in modülü, yenilikçi ark korumasına yönelik zamandan tasarruf sağlayan bir güncelleme sunuyor.

  Güç ve otomasyon teknolojisinin önde gelen şirket gruplarından biri olan ABB, yenilikçi TVOC-2 Ark Koruma Sistemi için yeni bir haberleşme modülünü kullanıma sundu. Haberleşme modülü operatörlere gerçek zamanlı durum güncellemeleri sunuyor ve arkların konumu ile ilgili anında bilgi sağlıyor. Yeni modül, ABB Emax 2 akıllı devre kesici ve cloud tabanlı hizmetlerine bağlandığında, operatörlerin bulundukları her yerden anında harekete geçebilmelerini sağlayan Nesnelerin, Hizmetlerin ve Kişilerin Ağı* teknolojisine olanak tanıyor.

  ABB’nin motor yolverme ve güvenlik iş kolu küresel ürün grup yöneticisi Giovanni Frassineti: “Ark parlaması korumasında zaman, yaralanma risklerinin ve mal kaybının en aza indirilmesi ve üretkenliğin maksimum düzeye çıkarılması konusunda son derece kritik bir faktördür. ABB’nin TVOC-2 ürünü şu anda piyasada bulunan en güvenilir ark koruma çözümüdür. Bu haberleşme modülünün TVOC-2 Ark Koruma Sistemine eklenmesiyle, herhangi bir hata açması ve sistem durumu ile ilgili bilgiler doğru kişilere daha kısa sürede ulaştırılıyor.”

  TVOC-2 Ark Koruma Sistemi 24-48 volt DC aralıkları ve 100-240 V AC/DC aralıklarında çalışan ekipmanlarda kullanılabilir. Yeni eklenen haberleşme modülü standart TVOC-2 HMI’ının yerini alarak, MODBUS RTU üzerinden herhangi bir uzak istasyona ya da ABB Emax 2 akıllı devre kesici gibi diğer akıllı anahtarlama teknolojilerine veri gönderiyor.

  TVOC-2 sistemi, tek bir ünitenin birden çok dağıtım tablosu kabinini kapsamasına olanak tanıyan 30’a kadar optik sensör ile donatılabilir. Sistem, kurulduktan sonra arkın oluştuğunu algılayabiliyor ve bir milisaniyeden kısa bir sürede Emax 2 devre kesicinin devreye girmesi için sinyal gönderiyor. Böylece, personel ve ekipmana yönelik risklerin azaltılması konusunda en hızlı ve en etkin sistem haline geliyor.
  Ark kazaları insanlara ve ekipmanlara zarar verebilecek son derece ciddi bir risktir. Sıcaklık 20.000°C’ye kadar yükselebilir ve ark patlamaları sonucunda tehlikeli parçalar etrafa saçılabilir. Geleneksel kısa devre önlemleri bu tür olaylara karşı tam koruma sağlama konusunda yeteri kadar hızlı değildir ve daha eski anahtarlama donanımlarında yerleşik olan sistemler kurulumu koruyamayabilir.

  Frassineti sözlerine şu şekilde devam ediyor: “Elektriksel güvenlik teknolojisinde lider olarak ABB’nin yaptığı her şeyin merkezinde kalite ve güvenilirlik yatar. ABB, TVOC-2 ile, bir Ark Koruma Sistemi için bu endüstride SIL-2 işlevsel güvenlik sertifikası almış ilk ve tek tedarikçidir. Yeni iletişim modülümüzün de eklenmesiyle birlikte, müşterilerimizin zamandan tasarruf etmelerini sağlayan ve operasyonlarına değer katan yeniliklere olan bağlılığımız görünüyor.”

  *Nesnelerin, Hizmetlerin ve Kişilerin Ağı
  ABB, kontrol sistemleri, haberleşme çözümleri, sensörler ve yazılımları ile on yıldan uzun süredir “Nesnelerin, Hizmetlerin ve Kişilerin Ağı” için teknolojiler geliştiriyor. Bu teknolojiler, operasyonlarını optimize etmek, üretkenliklerini ve esnekliklerini artırmak isteyen endüstri, kamu ve altyapı müşterilerinin verileri daha akıllı kullanmalarını sağlıyor. Bu bültende yer alan ürün, ABB’nin bu alandaki çözümlerini genişletiyor.
  www.abb.com/iotsp

  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ