Kontrol Kalemi

Yeni ArmorBlock IO-Link Master Zorlu Endüstriyel Ortamlarda Akıllı Diyagnostik İmkanları Sunuyor

Yeni ArmorBlock IO-Link Master Zorlu Endüstriyel Ortamlarda Akıllı Diyagnostik İmkanları Sunuyor

  ArmorBlock IO-Link master ile alınan sensör verileri karar verme prosesini iyileştiriyor.

  Üreticiler ve endüstriyel işletmeciler şimdi zorlu çalışma ortamlarında Rockwell Automation’un sunduğu IP67 sınıflandırmalı Allen-Bradley ArmorBlock IO-Link master kullanarak daha detaylı sensör diyagnostik bilgilerine ulaşabiliyor. Cihaz makine üzerinde olay ve proses zaman mührü özelliğine sahip şekilde şirketin IO-Link portföyü üzerine inşa edildi.

  Yeni IO-Link master herbir kanal üzerinde 40 adede kadar sensör olayının zaman mührünü saklayabiliyor. Bu olay geçmişi, kullanıcıların değişiklikleri izlemelerine ve problemleri daha kolay teşhis etmelerine yardımcı oluyor. Tüm sensör verilerine ait zaman mührü verileri de bir durum değişikliği halinde kontrol cihazına gönderilebiliyor. Cihaz tarafından sunulan bu ve diğer diyagnostik bilgileri problemlerin çözüm süresini yüzde 90’lara varan oranda kısaltıp, önleyici bakımı iyileştirebiliyor ve genel sistem performansını optimize ediyor.

  Rockwell Automation Ürün Müdürü Kevin Gagliostro; “IO-Link bulunan sensörlere sahip ArmorBlock IO-Link master kullanıcılara komple bir yenileme gerekmeden daha akıllı operasyonlar oluşturma konusunda yardımcı olabilir. Kritik proseslerde sıcaklığı izlemek, marj gösterimi veya yakınlık sensörleri için teknolojiyi kullanabilirler. Ayrıca problemleri çözmek için daha iyi diyagnostik bilgisi gereken problem alanlarını da hedefleyebilirler” dedi.

  ArmorBlock IO-Link

  Yeni ArmorBlock IO-Link master zorlu uygulamalarda kullanım için sağlamlaştırılmıştır, buna ek olarak Rockwell Automation portföyünde standart uygulamalar için kabin-içi çözümler de bulunuyor. Makine üzerindeki opsiyon için sadece kabinden bir kablo çekilmesi yeterli olacaktır, bu da kablo uzunluğunu ve sayısını ve sonucunda potansiyel arıza noktalarının azaltılmasını sağlar.

  ArmorBlock IO-Link master sekiz adede kadar IO-Link sensörü için bağlanma özelliği sunar. Master ve sensörler bir IP adresini paylaşır, kullanıcıların ekipmanları devreye alma süresini ve maliyetini azaltmalarına yardımcı olur.

   

  Ayrıntılı bilgi ve iletişim için;
  Hülya Kalyoncu; [email protected]
  Rockwell Automation
  Pazarlama İletişim Müdürü
  Tel:        +90 216 569 84 00
  Mobile:  +90 530 100 28 30

   

  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ