Kontrol Kalemi

Türkiye’nin en büyük ilk 50 sanayi kuruluşunun 23’ü, elektrik projelerini tasarlamak için cofaso kullanıyor

Türkiye’nin en büyük ilk 50 sanayi kuruluşunun 23’ü, elektrik projelerini tasarlamak için cofaso kullanıyor

  Türkiye’nin en büyük ilk 50 sanayi kuruluşunun 23’ü, elektrik projelerini tasarlamak için cofaso kullanıyor

   

  cofaso, Türkiye’nin en büyük sanayi kuruluşlarının fabrika üretim verimliliğini arttırıyor. 25 yılı aşkın süredir, otomasyon ve elektrik mühendisliği proje tasarım yazılımları geliştiren cofaso, bu süre zarfında yalnızca elektrik panosu ve makine üreticilerini değil, Türkiye’nin en büyük ve saygın sanayi kuruluşlarını da müşteri olarak kazandı ve kazanmaya devam ediyor.

   

   

  Tüm süreçleri, kontrol ve otomasyon sistem tasarımıyla otomatikleştirme

   

  cofaso ile elektrik tasarımı, enerji dağıtım veya makine ve otomasyon projelerinin yalnızca çizilmesi demek değildir. cofaso’da esas olan, IEC, UL gibi standartlara uygun, sahadaki senaryodan yola çıkılarak planlanmış, akıllı bir tasarım ortaya çıkarmaktır. Bu tasarımdan hareketle, bizim üretim planları olarak adlandırdığımız klemens planı, kablo planı, sahada klemens bağlama planı, cihaz listesi, malzeme listesi, kablaj listesi (etiket ve otomatik numaralandırma), cihaz bağlantı planları, PLC-I/O listesi gibi üretimin hatasız ve hızlı bir şekilde gerçekleşmesini sağlayan planlar cofaso tarafından otomatik olarak tek tıkla oluşturulur.

   

  Bir elektrik panosunun üretim aşamasında gerekli olan malzemelerin sipariş süreçlerini kolaylaştıran, CRM, ERP, SAP gibi sistemlerde işlenmesine olanak sağlayan parça listesi, tedarikçi listesi ve fiyatlı sipariş listesi gibi listeler de cofaso tarafından otomatik olarak oluşturulur. Böylece müşterilerimiz, tasarım, dokümantasyon, üretim, kurulum, bakım gibi süreçlerin tümünü tek bir platform üzerinde gerçekleştirebilmektedir. Bu da müşterilerimize üretimde çok büyük oranlarda zaman kazandırmaktadır. Zira yalnızca panonun üretilmesi değil, pano üretildikten sonra da bakım süreçlerinin iyi yönetilebilmesi için, proje takibinin ve yapılan değişikliklerin cofaso’da projeye işlenmesinin çok önemli bir yeri vardır. Fabrikalarda, üretimde arıza esnasında, arızaya anında müdahale, üretimin bir an önce devam edebilmesi için hayati önem taşır.

  cofaso’nun makro ve makro import teknolojisi, kullanıcılarımıza, Siemens, ABB, Schneider Electric, Eaton, Allen-Bradley, Omron, Yaskawa ve daha birçok malzeme üreticisinin, ürün makrolarını projelerinde kullanabilmeleri için çok büyük avantaj sağlamaktadır. Bu teknoloji sayesinde kullanıcılarımız, PLC, invertör, sürücü, frekans konvertörü gibi birçok cihazın hazır çizimlerini direkt olarak cofaso’ya import edebilmektedir.

   

  Müşterilerimizin gereksinimlerini anlama

   

  Günümüzde üretimde standardizasyon ve endüstri 4.0’ın sonucu ve sebebi olarak, verimliliği arttırmak fabrikalarda en temel hedeflerden biridir. cofaso, üretim verimliliğini yüksek seviyelere çıkarmanıza olanak sağlamaktadır. Ek olarak cofaso eSchematic modülünü kullanan müşterilerimiz, hali hazırda otomatikleştirdikleri süreçlerinin üzerine, bir de üç hat şemalarının oluşturulmasını yüzde 70-80 oranında tam otomatik hale getirebilmektedir. cofaso eSchematic modülünü kullanan müşterilerimize, projelerinin analizi ve devre bazlı veritabanı oluşturulması konularında danışmanlık hizmetleri sağlanmaktadır. Burada hedef, kullanıcının daha önce tasarladığı projelerdeki devrelere kurallar ve şartlar silsilesi tanımlayarak, devrelerin konfigürasyonunun sağlanması ve üç hat şemalarının tam otomatik olarak tasarlanmasıdır.

  cofaso Platformu, Mini, Compact, Medium, Select ve Professional gibi proje büyüklüğüne ve karmaşıklığına göre tasarlanmış paketleri, ve çok çeşitli lisanslama seçenekleriyle demir-çelik, otomotiv, enerji, ilaç, kimya, yiyecek-içecek, çimento ve makine gibi sektörlerden birçok müşterinin ihtiyacına cevap vermektedir. Bugün, Türkiye’nin en büyük ilk 50 sanayi kuruluşunun 23’ü, fabrikalarında elektrik projelerini tasarlamak için cofaso kullanmaktadır.

  ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM
  1. Ömer dedi ki:

   Merhaba
   Umarım burayı Cofaso yetkililerinden birisi okur. Cofaso programını kullanmak istiyoruz ancak diğer çizim programları gibi ögrenme sürecinde yeterli kaynak bulamıyoruz. Bu konuyu yetkililer çözerse bence çok daha iyi olur. Youtube vs arama yaptığınız zaman bir kaç kıytırık egitim videosundan başka egitim yok. Bizler bu yazılımı nasıl öğrenipte kullanacağız. Hal böyleyken hali hazırda Eplan vs gibi kendini kanıtlamış ve ücretli ücretsiz kaynak bulabilirken neden Cofaso kullanalım.

  2. Mert Gerçek dedi ki:

   Merhaba Ömer Bey, çok geç bir cevap oldu fakat gerçekten yeni gördüm yorumunuzu, kusurumuza bakmayın lütfen. İnternette, bizim kendi kanallarımızda ve Youtube’ta çok ciddi sayıda kaynak var şu anda fakat ben yine de size bizim eğitim videolarını göndermek isterim. Sitemize bir mesaj bırakırsanız sevinirim. İyi günler dilerim

  3. Anıl dedi ki:

   Eğitim videolarına talibim 🙂

  BİR YORUM YAZ