Kontrol Kalemi

Türkiye Yatırımlarını Hızla Artıran Omron’un, Yeni Türkiye Ofisi Binasının Açılışı

Türkiye Yatırımlarını Hızla Artıran Omron’un, Yeni Türkiye Ofisi Binasının Açılışı

  Türkiye Yatırımlarını Hızla Artıran Omron’un, Yeni Türkiye Ofisi Binasının Açılışı Avrupa CEO’su Hiroyuki Usui Tarafından Yapıldı.

  2016 yılında Clarivate Analytics tarafından Dünyanın En Yenilikçi 100 Şirketi arasında gösterilen ve dünya genelinde yaklaşık 39.000 çalışanıyla 110’dan fazla ülkede hizmet sunan Omron, 1991 yılından beri Türkiye’de de faaliyet gösteriyor. Omron Türkiye, Üsküdar Altunizade’de bulunan yeni ofis binasının açılışını 20 Nisan günü Avrupa CEO’su Hiroyuki Usui’nin katılımıyla gerçekleştirdi.

  Şirketin yeni binasında düzenlenen tören 65 kişiden oluşan Omron Türkiye ekibinin yanı sıra çözüm ortakları, müşteriler, Omron Avrupa vizyon liderleri, Japonya İstanbul Başkonsolosu Norio Ehara ve Ekonomi Ataşesi Kazuyoshi Kurihara’nın da aralarında olduğu konuklardan oluşan yaklaşık 200 kişiyi bir araya getirdi.

  Omron Türkiye Genel Müdürü Bengi Pekmezoğlu: “Omron Türkiye’yi 110 ülkede yaklaşık 39 bin Omron çalışanının ortak bilgi ve becerilerinin birleştiği bir güç merkezi olarak görüyoruz.”

  Törende açılış konuşmasını yapan Omron Türkiye Genel Müdürü Bengi Pekmezoğlu; entegre, akıllı ve interaktif teknoloji çözümleri üreten bir şirket olarak yeni ofis binasının tüm Omron çalışanlarına pratik, verimli ve fonksiyonel bir iş ortamı sağlayacağını belirtti. Pekmezoğlu ayrıca “Omron Türkiye olarak bugün itibariyle geldiğimiz noktada 65 kişilik tecrübe ve katma değer yaratmaya odaklı kadroya sahibiz ve Omron Türkiye’yi 110 ülkede yaklaşık 39 bin Omron çalışanının ortak bilgi ve becerilerinin birleştiği bir güç merkezi olarak görüyoruz. İş ortaklarımızın uzun dönem iş planlarında yanlarında olacağımız, daha destekleyici, daha ihtiyaç ve strateji odaklı çalışmalar yapacağımız yeni bir döneme giriyoruz.” dedi.

  Omron Avrupa CEO’su Hiroyuki Usui: “Omron olarak otomasyon söz konusu olduğunda bütün ürün ve çözümlere sahibiz.”

  Açılışı gerçekleştirmek üzere Türkiye’de bulunan Omron Avrupa CEO’su Hiroyuki Usui ise yaptığı konuşmada Omron Türkiye’nin Avrupa’da en hızlı büyüyen yapılanma olduğuna vurgu yaptı ve şunları söyledi: “Bu hızlı büyümenin pek çok nedeni var. Öncelikle bölgede büyük bir otomasyon talebi bulunuyor. Dolayısıyla önümüzde büyük olanaklar var. Omron olarak otomasyon söz konusu olduğunda bütün ürün ve çözümlere sahibiz. Ayrıca Omron Türkiye Ofisi en iyi satış ve satış sonrası destek ekibine sahip. Çok değerli iş ortaklarımız ve müşterilerimiz var. Sonuçta hepsini bir araya getirdiğimizde çok başarılı ürünlere, başarılı çalışanlara ve iş ortaklarına sahibiz.” Usui ayrıca Omron Türkiye’nin genç ve üretken ekibiyle gurur duyduğunu da belirtti.

  Açılış seremonisi öncesinde Omron Avrupa CEO’su Hiroyuki Usui, Omron Türkiye ekibine gerçekleştirdiği sunuma takiben Türkiye’de faaliyet gösterdiği 25. yıla özel olarak tüm ekip adına Ülke Genel Müdürü Bengi Pekmezoğlu’na ödül plaketini takdim etti.

  Açılış kokteylinin ardından da tüm katılımcılar boğaz turuna ve ardından Kuruçeşme Les Ottomans’da düzenlenen gala yemeğine katıldılar.

  Omron geleceğin fabrikalarına imzasını atacak!

  Omron, temel algılama ve kontrol teknolojilerine yapay zekayı ekleyerek Endüstri 4.0’a uyumlu fabrikalar ve yenilikçi ürünler geliştirilmesine olanak sağlayan en ileri teknolojileri sunuyor. Endüstri 4.0 konsepti içinde kendisini yaratıcı, yenilikçi otomasyon yaklaşımı ile konumlandıran Omron, üretici bir firma olmanın avantajı ve tecrübesiyle artık son kullanıcı pazarında da olmayı planlıyor. İnteraktif, akıllı ve entegre otomasyon ürünleri ile; sahadan alınan verileri en doğru şekilde değerlendirmeye, ileri teknoloji ürünleri ile entegre etmeye ve makine-insan arasındaki senkronizasyonu sağlamaya yönelik çözümleri tasarlıyor. Endüstriyel otomasyon süreçlerinin gerektirdiği bütün ürün portföyüne sahip olan Omron; algılama, komponent, kontrol ürünlerinin yanı sıra görsel denetim, emniyet ve robot teknolojileri ile geleceğe yön vermeye devam ediyor.

  [images cols=”five”]
  [image link=”#” image=”5630″]
  [image link=”#” image=”5631″]
  [image link=”#” image=”5632″]
  [image link=”#” image=”5633″]
  [/images]

  Omron Hakkında

  Omron Corporation; temel algılama ve kontrol teknolojilerini kullanarak faaliyet alanını kontrol komponentleri, elektronik komponentler, elektronik otomotiv komponentleri, sosyal altyapı, sağlık hizmetleri ve çevre gibi iş alanlarına kadar genişleten lider endüstriyel otomasyon şirketidir. 1933’te kurulan Omron, dünya çapında yaklaşık 39 bin çalışanıyla 110’dan fazla ülkeye ve bölgeye ürün ve hizmet sunuyor. Omron, endüstriyel otomasyon alanında ürün ve müşteri desteğinin yanı sıra üretime yenilik getiren otomasyon teknolojileri sunarak daha zengin bir toplum yaratılmasına katkıda bulunuyor.

  Daha fazla bilgi için;

  www.industrial.omron.com.tr

  İletişim İçin:

  Güray Yayla

  Pazarlama İletişimi Koordinatörü

  [email protected]

  Tel: +90 (216) 556 51 30

  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ