Kontrol Kalemi

Schneider ve Er Yatırım’dan 1 Milyon Euro Tutarında Enerji Tasarrufu Ortaklığı

Schneider ve Er Yatırım’dan 1 Milyon Euro Tutarında Enerji Tasarrufu Ortaklığı

  Enerji yönetim şirketi Schneider Electric, Er Yatırım’ın Türkiye çapında inşa edeceği 20 iş otelinde kullanılacak elektriksel ekipmanın ve sistemlerin dizaynı, devreye alınması ve enerji yönetimi konusunda danışmanlık hizmeti verecek. Bu sayede her otel senede 50 bin Euro seviyesinde enerji tasarrufu yapacak. Böylece tüm oteller işletmeye alındığında senelik toplam 1 milyon Euro parasal tasarruf mümkün olacak. Yüzde 30 oranında enerji tasarrufu yapacak otellerin karbon salımları da aynı oranda daralacak.
  SCH-Logo1
  Schneider Electric Türkiye Ülke Başkanı Bora Tuncer, ortaklığın enerji danışmanlığı ve yönetimi konusunda Türkiye’de bu ölçekte yapılan ilk proje olduğunu vurgulayarak, “Enerji yönetiminde global bir şirket olarak tecrübemizi, birikimimizi Türkiye’ye taşıyoruz.” dedi.

  Er Yatırım Genel Müdürü Ferzan Çelikkanat ise “Yatırımcı bunu ilave maliyet olarak görmemeli, aksine bir kültür olarak benimsemeli. Er Yatırım ve Schneider Electric, geleceğe saygılı bu yatırımlarla, turizm sektöründe öncü olacak bir ortaklığı hayata geçiriyor.” dedi.

  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ