Kontrol Kalemi

Rockwell Automation’dan iTRAK Sistemi

Rockwell Automation’dan iTRAK Sistemi

  Rockwell, temeli hızlı servo-kontrollü lineer motorlara dayanan iTRAK modüler taşıma sistemini piyasaya çıkarıyor

  Rockwell Automation, mühendisler ve üretim teknolojisi uzmanları için yaşamı bir parça daha kolaylaştırmak üzere. Modüler bir tasarım ve esnek konfigürasyonu olan bir lineer taşıma sistemi olan iTRAK’ın arkasındaki fikir bu. iTRAK, üretim sistemlerini ve montaj hatlarını, belli bir sayıda hassas olarak yerleştirilmiş taşıyıcılar (istasyonlar) yardımı ile hazır tasarlanmış halde sunuyor.

   

  Rockwell Automation iTRAK Basın Lansmanı

  Rockwell Automation iTRAK Basın Lansmanı

  iTRAK’ın teknolojisi, bir çerçeve ve bir lineer PM motorundan oluşan birkaç taşıyıcı için düz ya da kavisli raylar boyunca bağımsız hareket etmeyi mümkün kılmaktadır. iTRAK örneğin, paketleme hatlarında, medikal endüstride (IV torbaları için doldurma hatları) kullanılabildiği gibi makine inşası için montaj hatlarında da kullanılabilir. iTRAK teknolojisinin entegre olmuş Rockwell Automation Entegre Mimarisi (Studio 5000 Logix Designer ile programlanabilir) ile birleşimi, dinamik lineer taşıma çözümlerinde yeni bir standardın temelini atıyor.

   

  Esnek ve kullanıcı tarafından programlanabilir

  Zincirler, V-kayışlar ve mil sürücüler kullanan ‘sabit’ çözümlerin tersine iTRAK, geniş marjinler içinde her türlü hareket şeklini (paternini) icra edebilen evrensel bir platform sağlıyor.

   

  Her bir taşıyıcının hareketi kendine has şekilde ayrı ayrı programlanabiliyor ve bu da daha önceden görülmemiş bir esneklik sağlıyor. Bu, diğer ürünlere ve/veya diğer üretim sıralarına bağlanmanın herhangi bir sorun yaratmayacağı anlamına geliyor çünkü iTRAK sistemi, geniş bir üretim çevre ve endüstrileri alanında kullanıma uygundur. iTRAK değişen Pazar talebine kolaylıkla uyum sağlayabilir, yani, iTRAK’a yapılan yatırım ekonomik döngülerden kolay etkilenmeyecektir. Esnekliği bir yana, iTRAK 7 m/s’ye kadar hızlarda, 0.05 mm pozisyonlama kesinliği (duraklamalar) ile çalışabilir. 10 g’ye kadar ivmelenme (hızlanma), durma pozisyonundan hızlı başlangıçlar yapılabileceği anlamına gelmektedir ki bu da bu ürünü son derece dinamik bir lineer taşıma sistemi yapmaktadır. Güçlü mıknatıslar kullanan enerji-verimli lineer motorlarla ve gelişmiş dijital kontrol ile yapılmış olan tasarımına bağlı olarak, iTRAK enerji tasarrufuna da yardımcı olmaktadır.

   

  Esnek genişleme olanakları

  Hem yatay hem de dikey taşıma hatları, 400 mm standart uzunluklarda ve düz ve kavisli (90°) tiplerde iTRAK ray kısımlarını kullanarak monte edilebilir. Daha da ötesi, ray kısımları üç farklı makara kapasitesiyle (50, 100 ve 150 mm) gelmektedir ve bu da, çeşitli çıkışların mümkün olduğu anlamına gelir. Taşıyıcılar standart bir tipte mevcuttur ancak müşteriye-özel tasarım şeklinde de sipariş edilebilir, örneğin, özel ürünler için ve/veya yarı-bitmiş mallar için. Aşağıda linki verilen, özel-yapım taşıyıcıları kullanan bir torba doldurma hattını görebileceğiniz videoya bakınız:

   

  iTRAK sistemi ile birlikte tedarik edilen güç ve kontrol modelleri tek bir tipte gelmektedir: 365-525V AC 50/60 Hz’lik bir giriş için 10 kW. Bu, 24/160/320 V DC’lik çıkışların mümkün olduğu anlamına gelir. Programlama, Rockwell Automation Studio 5000 Logix Designer kullanarak yapılır, diğer kontrol sistemleri ile iletişim Ethernet/IP üzerinden sağlanır.

  [images cols=”three” lightbox=”true”]
  [image link=”4255″ image=”4255″]
  [image link=”4256″ image=”4256″]
  [image link=”4257″ image=”4257″]
  [image link=”4258″ image=”4258″]
  [image link=”4259″ image=”4259″]
  [image link=”4260″ image=”4260″]
  [/images]

  Rockwell Automation hakkında

  Rockwell Automation Şti. (NYSE: ROK) müşterilerini daha üretken ve dünyayı daha sürdürülebilir kılan dünyanın kendini endüstriyel otomasyona ve bilgiye adamış en büyük şirketidir. Merkezi Milwaukee, Wisconsin’de bulunan Rockwell Automation, 22,500 çalışanı ile 80’den fazla ülkedeki müşterilerine hizmet vermektedir.

   

  Rockwell Automation, iTRAK ve Studio 5000 Logix Designer, Rockwell Automation Şti.’nin ticari markalarıdır.

  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ