Kontrol Kalemi

Rockwell Automation Yeni PlantPAx Sistemi ile Pazara Sunum Süresini Azaltıyor

Rockwell Automation Yeni PlantPAx Sistemi ile Pazara Sunum Süresini Azaltıyor

  Rockwell Automation Yeni PlantPAx Sistemi ile Pazara Sunum Süresini Azaltıyor ve Kullanıcı Deneyimini Daha İyi Hale Getiriyor

  PlantPAx modern DCS otomasyon üretkenliğini geliştirmeye ve fabrika genelinde kontrolü iyileştirmeye yönelik kolaylaştırıcı teknolojilerden yararlanıyor.

  İstanbul, 21 Nisan 2016 – Rockwell Automation PlantPAx Modern Dağıtık Kontrol Sisteminin (DCS) son sürümü pek çok endüstrideki üreticilerin tesislerini modernize etmesine ve pazara sunum süresini azaltmasına yardımcı olmaktadır. Bu yeni sistemin sunduğu imkanlar arasında otomasyon üretkenliğini artırmaya yönelik verimli bir tasarım ortamı, operasyonları daha iyi hale getiren teknolojilerin daha kolay kullanımı ve aynı zamanda operasyonel amaçlarınızı karşılamanıza yardımcı olmaya yönelik geliştirilmiş kontrol imkanları bulunmaktadır.

  Rockwell Automation PlantPAx sistemi Pazarlama Müdürü Jason Wright: “Modern DCS platformumuzun son sürümü özellikle otomasyon üretkenliğini artırmaya odaklanıyor. Sistemde artık kullanıcıların yeni uygulamaları devreye sokmayla ilgili çabayı ve riski büyük ölçüde azaltmalarına yardımcı olan dahili proses kontrol stratejileri mevcut ve bu da onların pazara sunum süresini kısaltmalarına yardımcı oluyor” dedi.

  enet_advantage--custom

  Artırılmış Otomasyon Üretkenliği


  Operatörlere güvenilir ve doğru bir sistem konfigürasyonu sağlamak için, PlantPAx sistemi artık genişletilmiş tahmin, tasarım ve geliştirme kılavuzları içeriyor. Güncellenmiş dokümantasyon ve tasarım olanakları otomasyon üretkenliğinin önemli ölçüde artırılmasına yardımcı oluyor, bakımı yapılabilir ve modern bir sistem kullanmak için gerekli süreyi kısaltıyor ve yaşam döngüsü maliyetlerini azaltıyor. Rockwell Automation proses objeleri kütüphanesi kapsamında geliştirilen yeni dahili kontrol stratejileri istikrarlı bir kullanıcı ve bakım deneyime sağlıyor.

  Geliştirilmiş Kullanıcı Deneyimi


  Ağ olanaklarını ve dahili mobiliteyi geliştiren PlantPAx sistemi iyileştirilmiş ve güvenilir bir kullanıcı deneyimi sunuyor. Genişletilmiş endüstriyel Ethernet anahtarları Layer-3 topolojilerini destekleyerek çeşitli uygulamalar için ölçeklenebilirliği daha iyi hale getiriyor. Artık yaygın ve tam olarak desteklenen bir ağ alt yapısı yardımıyla küçük kontrol sistemleri büyük kurum ağları içine entegre edilebilir. Switchler arasında operasyon teknolojisini (OT) ve bilgi teknolojisini (IT) entegre etmeye ve dönüştürmeye yönelik dahili Cisco teknolojisi de bulunuyor. Bu da proses operatörlerinin sistem ağlarını yapılandırmasını ve yönetmesini kolaylaştırıyor.

  PlantPAx sisteminde artık kullanıcıların HTML5 uyumlu herhangi bir mobil platformda görünümler yaratıp proses verileriyle etkileşmelerini sağlayan mobil bir bileşen bulunuyor. Kullanıcının cihazına özel yanıt sağlayan yazılım operatörlerin ve fabrika müdürlerinin performans ölçümlerine ve veri analizlerine istedikleri formatta erişip görüntüleyebilmelerini sağlıyor.

  Geliştirilmiş Kontrol


  Entegre PlantPAx Model Predictive Control (MPC), alarm yönetimi ve batch yönetimi gibi yeni dahili kontrol özellikleri artık daha yaygın bir ortamda çalışıyor ve böylece fabrika verimliliklerini ve operasyonel performansı daha iyi hale getirmeye yardımcı oluyor. Kontrol bazlı PlantPAx MPC harici ve kompleks proses düzensizliklerini öngörülebilir bir şekilde yönetme ve proses performansını proses sınırlamalarına uygun şekilde maksimize etme imkanı sağlıyor. Bu da proses içinde sürekli geliştirmelere ve aynı zamanda israf ve değişkenliği azaltmaya imkan sunar.

  Güncellenmiş sistem ayrıca yakın zamanda piyasaya sunulmuş olan batch uygulama araç kitini de sunarak batch kontrol sistemlerini uygulamayla ilişkili riski, süreyi ve maliyeti azaltmaya yardımcı olur. Dokümantasyon, uygulama örnekleri ve örnek kodlar içeren araç kiti mühendislere istikrarlı bir batch kontrol sistemi oluşturmada ve sürdürmede bir başlangıç noktası sunar. Daha yüksek işlevsellik için sistem unsurlarını özelleştirmeye yönelik esneklik de sağlar. Modern DCS platformunun genişletilmiş olanakları sayesinde, Rockwell Automation kurum entegrasyonunu, ölçeklenebilirliği, EtherNet/IP yoluyla açık iletişimi ve müşterileri için yerel desteği geliştirmeye devam ediyor.

  http://www.rockwellautomation.com/global/solutions-services/capabilities/process-solutions/overview.page?utm_source=Marketing&utm_medium=Public_Relations&utm_content=Press_Release_EMEA16009_PlantPAx_v4&utm_campaign=Process_EMEA_Turkey_TR_2016

  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ