Kontrol Kalemi

Phoenix Contact KEL Kablo Geçiş Sistemi

Phoenix Contact KEL Kablo Geçiş Sistemi
  Phoenix Contact’ın KEL kablo geçiş sistemi, özellikle uçlarındaki konnektörler önceden takılmış olan kabloların pano içerisine girişinin emniyetli ve yerden kazandıracak bir şekilde yapılmasına imkan tanımaktadır. KEL sisteminin montajı için açılması gereken deliğin ölçüleri, kontrol panolarında sıklıkla kullanılan endüstriyel fişli-soketli konnektörlerin standart ölçüleri ile aynıdır.
  Tek bir standart montaj deliğinden, 40’a varan adette kablo IP 54 koruma ile geçirilebilmektedir. Yanlarında yarıkları olan kablo izolasyon halkaları; kablo geçişi için kullanılan çerçevenin bir yarısına sıkı bir şekilde sabitlenir.
  Halkalar 3-34 mm çapında kablolar için uygun olup, aynı zamanda DIN-EN-50262 standardına göre gergi kilidi olarak da iş görmektedir. Sistemin kullanım kolaylığı ve modüler yapısı sayesinde, diğer kablolara dokunulmaksızın, kolay ve hızlı bir şekilde çerçeveye yeni kablolar eklenebilir, ya da mevcut kablolar yenileriyle değiştirilebilir. Geçmeli çerçeve kullanılarak sistemi oluşturan parçalar kolayca panodaki yerine takılabilir. KEL sistemi, Phoenix Contact’ın Combi fiş sistemi ile birlikte kullanıldığında endüstriyel fişlerin hızlı ve ucuz bir alternatifidir.
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ