Kontrol Kalemi

PALMET ENERJİ Uluslararası Enerji ve Yönetimi Konferansı

PALMET ENERJİ Uluslararası Enerji ve Yönetimi Konferansı

  PALMET ENERJİ ile Bilgi Üniversitesi’nin birlikte düzenlediği “Uluslararası Enerji ve Yönetimi Konferansı” 5-7 Haziran 2014’te İstanbul’da gerçekleştirilecek.
  Palmet Enerji A.Ş. ve İstanbul Bilgi Üniversitesi 5–7 Haziran 2014 tarihleri arasında enerji sektörünün bugünü ve geleceğini “Uluslararası Enerji ve Yönetimi Konferansı” ile global boyutta masaya yatıracak. Konferans, tarihi Haliç kıyısında bulunan İstanbul Bilgi Üniversitesi’nin santralistanbul Kampüsü’nde düzenlenecek.

  Bu önemli organizasyonun gerçekleşeceği 2014 yılı, aynı zamanda Palmet Enerji’nin 30. kuruluş yılı ve İstanbul Bilgi Üniversitesi santralistanbul Kampüsü’nde “Enerji Müzesi” olarak hizmet veren İstanbul’un ilk enerji santralinin hizmete girmesinin 100. yılı. Tarih aynı zamanda üniversitenin Enerji Sistemleri Mühendisliği Bölümü’nün ilk mezunlarını vereceği yıl olma özelliği de taşıyor. Etkinliğin amacı; “güncel konular, bilimsel gelişmeler, yenilikler ve enerji yönetimi yöntemleri hakkında bilgilerini paylaşmak için enerji alanında çalışan araştırmacıları ve enerji sektöründeki kamu veya özel şirketleri bir araya getirmek” olarak belirlendi.

  Enerjinin önemli isimleri de Konferans’ta yer alacak

  Uluslararası Enerji ve Yönetimi Konferansı Onur Kurulu’nda Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız yer alıyor. Yıldız’ın konferansın açılış programına da katılması planlanıyor. Konferansın açılış konuşmasını ise İtalya eski Başbakanı Lamberto Dini yapacak. Enerji sektöründeki birçok yerli yabancı ünlü isim de Konferans’ta yerini alacak. Uluslararası Enerji ve Yönetimi Konferansı’nın dili İngilizce olacak ve bildiri özetleri hakem değerlendirmesi ile belirlenecek. Konferansta sunulan bildiriler arasından seçilecek bildiriler, konferans adı altında uluslararası bir yayınevi tarafından yayınlanacak. Lisans öğrencileri de enerji ile ilgili projelerini sunma ve ödüller kazanma fırsatına Konferans’ta sahip olacak.

  Konu başlıkları

  • Enerji Kaynakları ve Teknolojileri
  • Yeni Enerji Kaynaklarının Geliştirilmesi için Enerji İnovasyonu
  • Enerji Sistemlerinin Modellemesi & Simülasyonu
  • Enerji Piyasaları ve Talebi, Enerji Yönetimi
  • Enerji ve Çevre
  • Enerji Mevzuatı ve Düzenlemeleri ile Enerji Ekonomisi

  Konferans’ın ana konuları olarak belirlendi. Ancak etkinliğin konuları bu başlıklarla sınırlı olmayacak. Katılım ücretinin alınmayacağı Konferans’ta sınırlı sayıda ve ön kayıt sırasına göre katılımcı kabul edilecek. Konferans malzemeleri, ikramlar ve öğle yemekleri de Palmet Enerji A.Ş. sponsorluğunda gerçekleştirilecek.

  Ayrıntılı bilgi için: http://icem.bilgi.edu.tr/index.html

  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ