Kontrol Kalemi

Maxlogic Akıllı Adresli Mimik Panel

Maxlogic Akıllı Adresli Mimik Panel

  Maxlogic Akıllı Adresli Mimik Panel, akıllı adresli yangın algılama ve alarm santrallerinden oluşan networke tekrarlayıcı paneller gibi bağlanabilen, sistem dahilinde grafik izleme ve kontrol sağlayabilen bir paneldir. Mimik Panel, yangın anında alarm veren noktanın doğru tespit edilmesine ve gereken müdahalenin çok daha hızlı gerçekleştirilebilmesine olanak sağlayacak şekilde tasarlanmıştır.

  Çok sayıda bina, kat, oda, cihaz kullanımı gibi mahal özelliklerinin bulunduğu projelerde, cihazların takibini kolaylaştırdığı için tercih edilen bir üründür. Yangın durumunda bilgisi olan veya olmayan hemen herkesin çok rahatlıkla kullanabileceği, yangın yeri, cihaz bilgisi gibi bilgilere grafiksel olarak ulaşılmasını sağlayan kullanıcı dostu bir yapısı vardır. Gelen yangın bilgisinin hangi mahali/mahalleri kapsadığı, alarmın hangi cihazdan/cihazlardan geldiği, panelde yer alan 7” boyutundaki TFT ekrandan rahatlıkla izlenebilir. Dâhil edildiği ağ üzerinden diğer santrallere “Reset”, “Alarm”, “Alarm İptal” komutları da verebilen panel, akü girişleri sayesinde kesintisiz çalışabilir. Böylece acil durumlarda can ve mal kaybının önüne geçilebilmesinde büyük rol oynar.


  Mimik Panel kurulumu gerçekleştirilirken; daha önce kullanıcı tarafından hazırlanan, uygulamanın projelendirildiği mekâna ait haritalar ve kat planları alınarak Mimic Manager adlı bilgisayar programında konfigüre edilir. Yine projede kullanılan, Loop Manager programı yardımıyla sahadaki panellerden alınan cihazlar da Mimic Manager’a eklenerek, haritalar ve cihazların ilişkilendirilmesi gerçekleştirilir. SD karta yüklenen bu konfigürasyon Mimik Panel üzerinde yer alan yuvasına takılır ve panel kullanıma hazır hale getirilir.

  Daha sonra Mimik Panel, yangın alarm santrallerinin bulunduğu networke dahil edilir ve izlemeye başlanılabilir. Paneller arası fiber optik çeviriciler kullanılarak, fiber ağın bulunduğu üniversite yerleşkeleri veya büyük otel kompleksleri gibi alanlarda da uygulamaya alınabilir.

  Maxlogic Akıllı Adresli Mimik Panel, farkını gözler önüne seren tüm bu özellikleri sayesinde, yangın tehlikelerine karşı savunmada, çok daha hızlı sonuçlar elde edebilmek için güvenle kullanabilir.

  Ayrıntılı Bilgi İçin Ziyaret Ediniz. https://www.mavili.com.tr/7-tft-mimik-panel.html

  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ