Kontrol Kalemi

Legrand Elektriğe Kadın Eli Projesi

Legrand Elektriğe Kadın Eli Projesi
  Legrand ile elektriğe kadın eli değecek!
  Legrand, elektrik sektöründe profesyonel olarak çalışmak isteyen kadınlara yönelik ücretsiz “Kadın Eli Eğitim Programı”nı başlatıyor.
  Konut ve ofis sistemlerinde yenilikçi, elektrik altyapı ve tesisatında dünya lideri Legrand, istihdamın tüm alanlarında olduğu gibi,  elektrik sektöründe daha fazla kadın çalışan olmasının, ülke ekonomisi ve gelişimimiz için çok önemli bir konu olduğunun bilincindedir. Bu nedenle Legrand, sektörümüzde görevli kadın teknik personel sayısının artışını desteklemek üzere; İstanbul Elektrik Teknisyenleri Esnaf ve Sanatkarlar Odası ve Şişli Mesleki Eğitim Merkezi ile birlikte yürütülen 1,5 yıllık ücretsiz “kalfalık” eğitimi düzenliyor. Legrand bu program ile ilk etapta 25 kursiyeri ulusal işgücüne kazandırmayı hedefliyor.
  Başvurular 15 Aralık 2013 tarihinde www.kariyer.net sitesinde başlamış olup, 10 Şubat 2014 tarihine kadar sürecektir. Ocak ayında Kariyer.net üzerinden verilecek ve İstanbul Elektrik Esnafı Odası ile Legrand’ın internet sitelerinden de duyurulacak bir ilanla toplanacak başvurular değerlendirilerek, “Elektrikçi” olmak isteyen 25 kadın için, 24 Şubat 2014 tarihinden itibaren bir eğitim programı açılacaktır. Bu kadın kalfa adaylarının eğitim programında, sektörün kullandığı önemli bir program olan “Autocad” kullanımı konusunda da  yetkinlik kazanmalarını sağlayacak bir eğitim yer alacaktır.
  Elektrikçi adayları eğitimlerini, teorik ve pratik olarak Şişli’de bulunan Esnaf Odası’ ndaki Eğitim merkezinde ve Legrand ofislerinde alacaklar. Legrand hem elektrik sektöründe yetişmiş, bilinçli, Milli Eğitim Bakanlığı’ndan sertifikalı ve kayıtlı  personel sayısının arttırılmasına verdiği önemi vurgulamak; hem de hayatın her alanında olduğu gibi, Elektrik alanında da kadınlara istihdam imkanı ve eşit haklar sağlanması yönündeki bilinci arttırmak amacındadır.
  Ayrıntılı bilgi için www.legrand.com.tr  adresini ziyaret edebilirsiniz.
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ