Kontrol Kalemi

Kablo Kanalı – Kablo Merdiveni Çeşitleri, Özellikleri ve Kullanım Alanları

Kablo Kanalı – Kablo Merdiveni Çeşitleri, Özellikleri ve Kullanım Alanları

  EAE Elektrik Kablo Kanalları, en kaliteli malzemeler ve modern teknoloji kullanarak roll forming metoduyla seri olarak üretilmektedir. Güç dağıtımı ve haberleşme için kullanılan yalıtımlı elektrik kablolarını taşımak için kablo kanalı kullanılır.

  Herhangi bir elektrik tesisatında; kurulu veya yeni kurulacak kablo tesisatlarını desteklemek, sabitlemek, yönlendirmek ve korumak için kullanılan yapı türü önemlidir. Bu yüzden uygun kablo taşıma sistemini seçmek çok önemlidir. Projelerinize uygun kablo kanalı ve kablo merdiveni seçiminizi kolaylaştırmak için EAE Elektrik ürün çeşitlerinin kullanım amaçları ve özelliklerini kaleme aldık.

   

  Kablo Merdiveni – Katlanabilir Kablo Kanalı (E-Line KM)

  EAE Elektrik Merdiven tipi kablo kanalı E-Line KM hafif hizmet tipinde standart 3 metre uzunluğunda (Özel olarak 6 metre uzunluğunda) ve Pregalvaniz olarak üretilmektedir.

  Kablo Merdiveni Sistemleri (E-LINE KM) tek yöne katlanabilir özelliği ile standart kablo merdiveni sistemlerine kıyasla sevkiyat ve depolama alanlarında çok daha az alanı kaplayarak maliyetin azalmasına katkıda bulunur.

  Kablo kanalları, ticari ve endüstriyel yapılarda kablo yönetimi için yaygın olarak kullanılır. Çünkü Kablo sisteminin karışıklılığını ortadan kaldırmaya yardımcı olur.  Ayrıca kablo sisteminde meydana gelebilecek olumsuz durumların tespit edilmesinde ve arızalı kısma en kısa sürede müdahale edilmesinde kolaylık sağlar. Güç kabloları gibi ısı üreten kablolara maksimum düzeyde havalandırma sağlar.

  E-LINE TKS (Trunking kapaklı kablo kanalı)

  EAE Kablo Tavası çeşitlerinden E-Line TKS serisi trunking kapaklı kablo kanal sistemleri dahili ortamlardaki kablo tesisatlarında kullanılır. Pregalvaniz veya Sıcak Daldırma olarak üretilmektedir.

  Kanal kenarları, dayanımı arttırabilmek için içe doğru bükülmüş perforesiz (deliksiz) metal malzemeden üretilmiştir. Kolay açılıp takılabilen üst kapağa sahiptir. Kablo, kapak sayesinde dış etkenlere bağlı oluşabilecek olumsuzluklara karşı koruma altına alınmış olur.

  Zayıf ve kuvvetli akım tesisatlarında kabloların montaj sonrasında içinde taşınabileceği, güvenilir kablo taşıyıcı sistemidir.

  Trunking kapaklı kablo kanalı TKS, düz boylarda standart 3 metre uzunluğunda üretilmektedir.

   

  Merdiven tipi Kablo Kanalı (E-LINE KMH-KMA)

  EAE Elektrik Kablo taşıma sistemleri merdiven tipi kablo kanalı E-Line KMH-KMA, yüksek taşıma kapasiteleri ile yapılarda dahili veya harici ortamlarda dikey veya yatay şaftlarda kablo tesisatını taşımak için tasarlanmıştır.

  Merdiven tipi kablo kanalı, ağır hizmet tipinde formlu yan saca sahip ve sıcak daldırma özelliğinde, 1,2/1,5/2 mm kalınlıklarında ve standart 3 metre ve 6 metre uzunluğunda üretilmektir.

   

  Bu tür kablo tavası çeşitli sahalarda kablo güzergahlarının yapımında kullanılabilir. Endüstriyel işletmeler, sevkiyat- depo alanları, telekomünikasyon sistemlerinin elemanları vb. ihtiyaçlar için konut ve yüksek katlı yapılarda kullanıma uygundur. Yönlendirilmiş kablonun iyi bir şekilde havalandırılmasına olanak sağlamaktadır.

  Merdiven tipi kablo kanalı, iki yanal profilden ve traverslerden oluşmaktadır. Sonuç olarak, merdivene benzer bir yapı elde edilir.

   

   

  Kablo Tavası (E-Line CT)

  Kablo tavası çeşitlerinden E-Line CT serisi, delikli, normal ve ağır hizmet tipinde üretilmektedir.

  CT Kablo tavaları ve ek modülleri 450°C sıcaklıkta, daldırma yöntemiyle çinko tabakası ile kaplanır. Herhangi bir ek kaplama olmadan, boşluk veya çapak kalmayacak şekilde ürünlerin tüm yüzeyine dağıtılmaktadır. Pregalvaniz ve Sıcak daldırma ürünlerimiz, modern teknolojiye uygun olarak, tam otomasyonlu robotik sistemler ile üretilmektedir.

  CT serisi kablo taşıma sistemi üç tipte, güçlü, dayanıklı ve hızlı montaj özellikleriyle tasarlanmıştır. Kurulumun kolay ve seri bir şekilde gerçekleşmesine yardımcı olan zengin bağlantı parçaları mevcuttur. Kablo kanalı ürün çeşitlerimizden E-Line CT, E-Line CTHF-E ve E-Line UKS-UKFE için özel olarak tasarlanıp üretilen Flexible modül, kablo tavasının istenilen açıda, seri ve kolay montajına imkan vermektedir. Böylece montajda yüksek zaman tasarrufu sağlanmaktadır.

   

  E-LINE CTHF-E Sıcak Daldırma Kablo Kanal Sistemleri

  Ağır hizmet tipinde, 100/200/300/400/500/600 mm genişliklerinde ve 0,7/0,8/0,9/1/ 1,2 mm kalınlıklarda üretilmektedir.

  E-LINE CTN Sıcak Daldırma Kablo Kanal Sistemleri

  Normal hizmet tipinde, 50/100/150/200/250/300/400/500/600 mm genişliklerinde ve 1/1,2/1,5/2 mm kalınlıklarında üretilmektedir.

  E-LINE CTH-CTA Sıcak Daldırma Kablo Kanal Sistemleri

  Ağır hizmet tipinde, 50/100/150/200/250/300/400/500/600 mm genişliklerinde (özel 700-800-900 genişlik), 1/1,2/1,5/2 mm kalınlığında ve 3000 mm uzunluğunda (özel 6000 mm uzunluk) üretilmektedir.

   

  Geçmeli Kapaklı Kablo Kanalı (E-Line CTK)

  EAE kablo kanalı taşıma sistemlerinden E-LINE CTK; ağır hizmet tipinde, geçmeli kapaklı kablo kanalları kanal ve kapak üzerindeki bükümler sayesinde kapak kelepçesine ihtiyaç duymaksızın seri ve kolayca montaj imkânı sunmaktadır.

  İsteğe bağlı galvaniz üzeri boyalı üretim imkânı sunan kapaklı kablo tavası, standart 3000 metre uzunluğunda üretilmektedir. İsteğe bağlı 6 metre olarak üretilebilmektedir.

   

  Tel kablo kanalı (E-Line TLS)

  Kablo kanalı çeşitlerinden E-Line TLS ürün grubu Tel kablo kanalları, yüksek mukavemetli paslanmaz çelik veya Elektro galvaniz kaplamalı olarak üretilmektedir.

  Hassas kablo uygulamaları için özel olarak tasarlanan EAE Elektrik A.Ş’ nin yenilikçi TLS “Tel Örgü Kablo Tavası” mevcut en basit, en uygun maliyetli kablo taşıma sistemi olacak şekilde tasarlanmıştır. Tel çerçeve bileşimi uygun kablo havalandırması için havanın dolaşımını sağlar.

  Paslanmaz tel kablo kanalları açık bir tasarıma sahiptir, bakterilerin büyümesini engeller ve toz birikimini azaltır. Ayrıca, açık üst tasarım yapısından dolayı yüksek yüklü kabloların daha az ısınmasını, kabloların periyodik kontrolünün kolaylıkla yapılabilmesini sağlamaktadır.

  Tel kablo tavası, genellikle hijyenin ön planda tutulduğu gıda üretim tesislerinde, veri merkezi kurulumlarında ve alçak gerilim tesisatlarında kullanılmaktadır.

   

   

   

   

   

   

  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ