Kontrol Kalemi

ICSG istanbul 2015’ e Geri Sayım Başladı

ICSG istanbul 2015’ e Geri Sayım Başladı

  “T.C. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ve UGETAM’ın (İstanbul Uygulamalı Gaz ve Enerji Teknolojileri Araştırma Mühendislik Sanayi ve Ticaret AŞ.) himayesinde, TRT, Sabah Gazetesi, Turkcell ve Vodafone’un ana sponsorlukların da ve bunun yanı sıra sektörün önde gelen firmalarının yer aldığı, HHB Expo fuar sirketi tarafından organize edilen “3. Uluslararası İstanbul Akıllı Şebekeler Kongre ve Fuarı”nın 6. Yürütme Kurulu Toplantısı, ICSG İstanbul 2015 Kongre Başkanı olan aynı zamanda UGETAM Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Prof.Dr. Ümit Doğay Arınç başta olmak üzere, Kongre Başkan Yardımcıları T.C. Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Metroloji ve Standardizasyon Genel Müdürü Sayın Prof. Dr. Necip Camuşcu ve Türkiye Enerji Vakfı Başkanı Sayın Hasan Köktaş’ın yanı sıra kurumlardan, derneklerden ve firmalardan bir çok üst düzey katılımcının teşrifleriyle 6 Mart 2015 tarihinde, “Turkcell ”in  ev sahipliğinde gerçekleşmiştir.”

  Gerceklesen toplantıda, ICSG İstanbul 2015 Kongre ve Fuarında yer alacak olan uluslararası konusmacılar ve ana kongre programı belirlenmistir.

  Uluslararası İstanbul Akıllı Şebekeler Kongre ve Fuarına 50 ülkeden yaklaşık 5.000 sektör temsilcisinin katılımı beklenmektedir. Bu uluslararası kongrenin; dünyada ve ülkemizde giderek artan enerji talebinin daha rasyonel karşılanmasına, akıllı şebekeler ve akıllı sayaçlar ile ilgili politika ve stratejilere, akıllı şehirler ile akıllı binaların otomasyon sistemlerine büyük katkı sağlayacağı düşünülmektedir.  

  Açılış Konuşmaları

  Prof. Dr. Ümit Doğay ARINÇ, ICSG İstanbul 2015 Kongre ve Fuarı Başkanı

  Mustafa YILMAZ, EPDK Başkanı

  Fikri IŞIK, T.C. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı

  Taner YILDIZ, T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı

  Recep Tayyip ERDOĞAN – T.C. CUMHURBAŞKANI (*)

  *Teşrifleri Halinde

  DSC_6911

  Yurtdışından Enerji Bakanları bir araya geliyor.

  İngiltere Enerji Bakanı, İrlanda Enerji Bakanı, Ürdün Enerji Bakanı, Azerbaycan Enerji Bakanı ve Almanya Enerji Bakanı, T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Sayın Taner Yıldız tarafından davet edilmiştir.

  Hükümet Heyetleri ICSG İstanbul 2015’de

  ICSG İstanbul 2015 için özellikle, Amerika, İngiltere, Fransa, Danimarka, Hindistan, Hollanda, Almanya ülkelerinden heyetler fuara katılacak ve ücretsiz ikili görüşmeler gerçekleşecektir. Söz konusu ikili görüşmeler fuara katılan şirketlere, yabancı şirketlerle iş birliklerini artırma imkânı sunacaktır. T.C. Ekonomi Bakanlığı aynı zamanda ICSG 2015’e “Alım Heyeti Programı” organize edecektir.  Alım Heyeti Programı kapsamında iştirak edecek ülkeler; Hollanda, Ürdün, İtalya, Almanya, İngiltere olarak belirlenmiştir.

  Dünyadaki seçkin konuşmacılar bu Kongre’de

  Beyaz Saray’a enerji danışmanlığı yapan John McDonald ve Akıllı Şebekeler Avrupa Komisyonu Proje Lideri Gianluca Fulli ICSG İstanbul 2015 Kongre ve fuarına “keynote speaker” olarak katılacaklardır.

  Uluslararası firmaların global konusmacılarının yanı sıra Amerika Ticaret ve Direktör ABD

  Kalkınma Ajansı direktörü Leocadia I. ZAK , Almanya EPDK direktörü Annegret GROEBEL Bundesnetzagentur, Uluslararası G3 PLC Birliği Genel Sekreteri Marc DELANDRE, Barselona Şehir Konseyi CIO , Hollanda Endüstrisi Derneği başkanı James WATSON,

  Global Akıllı Şebekeler Federasyonu İrlanda Başkanı Patrick TURNBULL, Hollanda Açık Akıllı Şebekeler Genel Müdürü Mark OSSEL, Arap Ülkeleri Yenilebilir Enerji Derneği Genel Müdürü Mohammed Al TA’ANI, Danimarka Üniversitesi Enerji Enformatik öğretim üyesi

  Prof. Bo Nørregaard gibi yüzlerce uluslararası konuşmacı ICSG Istanbul 2015 te yer alacaktır.

   

  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ