Kontrol Kalemi

Goodyear Elektrikli Arabaları Şarj Edebilen Lastik Üretiyor

Goodyear Elektrikli Arabaları Şarj Edebilen Lastik Üretiyor

  Elektrikli araba endüstrisinin geleceği parlak görünüyor. Yan sanayi şimdiden ürünleri vitrine koymaya hazır. Goodyear BH03, hareket halinde ve dururken araçları şarj edebilecek.

  Elektrikli arabaların kendilerini şarj etmeleri için gereken enerjiyi bulmaları için artık şarj noktalarına ihtiyaçları yok. Goodyear yeni tasarladığı BH03 lastiklerle elektrikli arabalar hareket halinde ya da atıl haldeyken şarj edebilecek. Lastiklerin asfalt ile teması halinde ortaya çıkan ısının enerjiye çevrilebilmesine olanak tanıyan yeni sistem, elektrikli araçların hiçbir endişe duymadan yola devametmelerini sağlayacak.

  Şimdiye kadar üretilmiş hiçbir lastiğe benzemeyen BH03, araba hareketsizken güneş ışınlarını, hareket halindeyken sürtünme kuvvetini kullanabilen sensörlere sahip. Bu sensörler istenildiği anda bataryalara enerji gönderebilmek üzere aktif hale getirilebiliyor. Böylelikle aracın şarj sıkıntısı ortadan kalkıyor, vakit kaybı yaşanmıyor.

  Goodyear BH03 son derece güvenlikli bir yapı da tasarlanmış. Aracın süratine göre duruş mesafesini güvenlikli mesafelere indirgeyebiliyor. Şimdilik bir konsept tasarım olarak üzerinde çalışılan Goodyear BH03’ün tanıtım videosu teknolojinin akıllıca kullanımına da son derece güzel bir örnek veriyor.

  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ