zelio soft la ilgili sorun

gon_z3

Üye
arkadaslar benım sorunum soyle ıkı farklı yoldan ıkı adet arac gelıyo ve bunların bı 100 metre kadar kesısme yerlerı var benım ıstedıgım bu araclardan bırı bu kesısme yerındeyken yoluna devam etsın dıgerı ıse kesısme yerıne gırmek ısterse durdurulsun fakat kesısme yolunda olmayan arac dıger tarafa cıkabılsın

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
araçları zelio ilemi kontrol edeceksin mesela araç m buton ileri buton 2 geri araçlara limit koyduğun çizgide araçları sensörmü algılayacak şöyle birşey olurmu M aracı buton ile ileri komutu verildi m sensörü 1. defa aracı gördü aktif oldu m sensörü araç geri dönüşte 2. defa aktif olduğu zaman pasif olacak k yolunu aktif edecek aynı zamanda K aracına ileri butonuna basrak ileri gitmesini sağladın m sensörü aktif olduğu için k sensörü K aracını algıladığı zaman ZELİO otomatik olarak K aracına dur komutu verecek ama geri buton geri komutunu vercek bu şekilde yapacağın uygulamayı açıklarsan zelio da uygulamayı yazar sana gönderirim.

aracları algılamak ıcın lımıt swıtchlerı dusunuyorum yıne aracların sadece kumanda devrelerıne zelıo ıle mudahale edecez fakat sole bızey var sadece stop vermemız yeterlı startları zaten opetratorlerı var onlar verecek ben soyle bısey dusundum her araca ıkıser tane lımıt swıtch koydum k aracı ıkı swıtchıde gecınce m aracının operatorune uyarı verıyo eger m aracı ılk swıtce basarsa m aracı duruyo tabı bıde sole bısey daha var k aracı swıtchlerı gecıp o bolgeden cıktıgında her sey normale donuyo olacak

araçlar sadece tek yönemi hareket ediyor yoksa ileri geri gibi bir hareket varmı ayrıca araçlardan birinin geçiş üstünlüğü varmı veya kesişme noktasına ilk gelen araçmı üstünlüge sahip bu konulara biraz açıklık getirebilirseniz yardım etmeye çalışalım

araclar ıkı yonlu hareket edıyo gecme ustunlugu gıbı bı durum mevcut degıl ılk gelen ılk gecer ıkıncısı kesısme noktasına ılk gecen gerı gelmedıgı surece gıremez

zelio programın kurulu ve simule yapmasını biliyormusun

zelio soft programını cok kolay bulabilirsin, program içerisinde amacına uygun giriş ve çıkış sayısına göre bir modül seçer ,program simulasyonu yapabilirsin

gercekten cok saol arkadasım ben bunu kullanarak ıstedıgım sekle cevırebılırım saol aslında ben programı hazırladımda ıcıme sınmeyen bazı seyler var senın bu programın baya yardımcı olacak cok saol

Herkese merhaba.Öncelikle vinç sektöründe çalışıyorum.İlgili arkadaşlara bir sorum olacaktı.Zelio akıllı röle ile arşivleme yapılabilirmi? Geçmişe yönelik kayıtları görmek istiyorum.Zaman veya adet olarak toplamı görebiliyoruz.Örnek veriyorum,aralık ayındayız ve aralığa kadar vinç ne kadar çalışmış görebiliyorum.Ama temmuz ayında ne kadar çalışmış bunu görebiliyormuyum.Tahminim göremiyoruz.Bu konuda bilgisi olan arkadaşlar buraya yazarlarda memnun olurum.Herkese iyi çalışmalar.Kolay gelsin...

sr3 modellerin hepsinde istediğin ay istediğin gün istediğin verileri arşivleyebilirsin çok veri saklamak istiyorsan yedek bellek kullanman lazım her ay bir arşiv bloğu aktif edersin bu şekil olabilir uygulamanı tam açarsan yardımcı olmaya çalışırım .

Forum istatistikleri

Konular
128,237
Kullanıcılar
450,045
Son üye
Nurullah49

Yeni konular

Geri