Yeni Bir Bilgisayar Yapmak (yardım)

Türkiyede yapılamayacak çok az şey var. Herşey yapılablir hiç şüpheniz olmasın. Ancak üretim yapılacak şeyin pazarının ve üretimin rantabl olması gerekir. Ayrıca pek çok imalat alanında alınmış patentler oluşmuş standartlar vs. vs. Bazı üretimleri sıfırdan yapmayı gereksiz kılar. Şu an İntel ve AMD den daha iyi bir işlemci üretseniz bile pazardan pay kapmak mümkün olmayacaktır. Tüm dünya sathında dağıtım ağının kurulması, tanıtım ve reklam harcamaları, marka bilinirliğin oluşturulması yıllar alır. AAyrıca Intel ve AMD nin soket yapısını kullanamayacağınız için yeni bir soket yapısı oluşturmanız gerekir. Bu soket yapısıyla pek çok Anakart üreticisininde Anakart üretmesini teşvik etmeniz lazım. Ha siz o yıllar boyunca oluşacak zararı karşılayabilecek sermayeye sahipseniz ve rakiplerinizin yeni atılımlarına karşılık verebilecek Ar-Ge çalışmalarınızda varsa 5-10 yıl sonra belki pazardan 3-5 pay alabilirsiniz. Yoksa sonuç belli o yüzden de kimse bu alanlara girmeye cesaret edemiyor. Hali hazırda bu sektörlerde faaliyet gösteren firmalar bile zar zor ayakta duruyor. Her yıl bir büyük teknoloji firması diğeri tarafından satın alınıyor. Hintlilerde bir ara Harddisk üretme işine girmişlerdi ancak şimdilerde adı sanı bile duyulmuyor. Koskoca Harddisk üreticileri ya battı ya başka bir üretici tarafından satın alındı. Quantum diye bir HDD firması vardı, Maxtor vardı şimdi yoklar...

Mesele sadece üretmek değil kısacası...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…