Yeni Önlisans Elektrik mezunuyum, geleceğim için nasıl bir rota çizmeliyim ?

darqos

Üye
Selam büyüklerim , Mart ayında mezun oldum , Nisan ayında elektrikçide işe başladım iki ay çalıştım çok cins insanlardı ayrıldım ikinci elektrikçide çalışıyorum, kaba tesisat işi yapıyoruz ben bu inşaat işini sevmiyorum meslekten soğumaya bile başladım açıkçası sırf bu yüzden , Bartın da yaşıyorum sabah 6.30 da kalkıp akşam eve 19.40 gibi varıyorum hayat kalitem düştü , Ocak ayında askerliğim var ondan sonra şehir dışına çıkmak istiyorum (Eniştem Tekirdağ Kapaklı da yaşıyor ) Sizin bana tavsiyeleriniz nelerdir ? Nasıl bir işte çalışmalıyım , Fabrika , Enerjisa , Plc vs .? Hangi konuda kendimi grliştirmeliyim ?

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Selam büyüklerim , Mart ayında mezun oldum , Nisan ayında elektrikçide işe başladım iki ay çalıştım çok cins insanlardı ayrıldım ikinci elektrikçide çalışıyorum, kaba tesisat işi yapıyoruz ben bu inşaat işini sevmiyorum meslekten soğumaya bile başladım açıkçası sırf bu yüzden , Bartın da yaşıyorum sabah 6.30 da kalkıp akşam eve 19.40 gibi varıyorum hayat kalitem düştü , Ocak ayında askerliğim var ondan sonra şehir dışına çıkmak istiyorum (Eniştem Tekirdağ Kapaklı da yaşıyor ) Sizin bana tavsiyeleriniz nelerdir ? Nasıl bir işte çalışmalıyım , Fabrika , Enerjisa , Plc vs .? Hangi konuda kendimi grliştirmeliyim ?
Bir tavsiye.
Şahsi fikrim. Kendini güneş ve rüzgar enerji sistemleri üzerine geliştir fırsatın varsa öyle işlere atıl veya gir yaşın genç kendini geliştir kendi işinin sahibi ol.

öncelikle aramıza hoş geldin, iş, iştir. çalıştığın sürece ekmek yersin. inşaat tesisat deme, çalışarak öğrenir insan, böylece olası önüne gelecek arızaların nerelerden gelebileceğini öğrenirsin. sevdiğin işi yaparsan daha az yorulursun. bunu unutma. hakkını aldığın sürece her türlü işte çalış. bazen hakkını alamazsın ama ekmek parası için yaparsın. biraz kaba kaçacak ama eşek olmak deyimi vardır. ben eşek olduktan sonra semer vuran çok olur. eşek olmayı bileceksin, semerin iyisini takanı yükünü adil koyanı ve iyi arpa vereni sen seçeceksin. semer vuran olmak başka bir şeydir. bazen o eşek olmaktan bile zordur. bu arada doğduğun yer değil doyduğun yer vatanındır. yeteneklerini sen yapabileceğin sevdiğin, sevebileceğin bir konuda geliştir. ben söyledim diye plc yapma veya fabrikada eşek olma. semer vuran olmak içinde işletme oku dışarıdan ve acele etme çalışırken de okursun. askerlikte düşünecek sanırım şimdilerde altı ay, düşünecek zamanın olur.

Sizin bana tavsiyeleriniz nelerdir ?
Rüzgar alanında tekniker ve teknisyen olarak büyük bir açık var oralara başvurabilirsin. FieldCore, Nordex vb türbin şirketlerine bakmanı öneririm

Yorumlarınız için teşekkür ederim

Kardeşim bu mesleği seviyorsan tavsiyem dgs ile mühendisliğe tamamla, zaten bu işlerin içindeysen ve içinde aktif olmayı seviyorsan gerisi bir şekilde olur.

Kendin için yapabileceğin en kıymetli yatırımlardan birisi, İngilizce öğrenmek. Google translate kullanmadan bir ingilizce metni okuyup anlayabilecek, auto translate kullanmadan da bir youtube videoyu anlayabilecek seviyeye gelmen yeterli. Cümle kurma veya konuşma konusunda kendini sonra yavaş yavaş geliştirirsin, bu o kadar kritik değil.

kardeş bu tip soruyu senin gibi bir çok mezun adayı soruyor bu normal benimde şahsi görüşüm:
öncelikle mesleği öğrenebilmek için Makina İmalatı yapan bir firmada çalışmanı,
Birde Enerji Sektöründe çalışmak isterseniz Mutlaka olmazsa olmaz EKAT belgesi almanızı bunu da; Manisa Soma 1. önerim, 2. İst. Kumburgaz..
udemy den PLC eğitimleri, autocad, office vb. mesleğin gerektirdiği programları öğrenmeniz..
kolay gelsin..

Forum istatistikleri

Konular
128,191
Kullanıcılar
449,965
Son üye
Pentium55

Yeni konular

Geri