Yardimci sargi hakkinda

f7861762a31a79ebd87e7c3d04ee86a6.jpg

arkadaşlar merhaba. Yukaridaki motorun direnç degerleri şöyle

Mavi-kirmizi 130 ohm
Mavi-siyah 130 ohm
Siyah -kirmizi 260 ohm

Hangisi ana sargi, hangisi yarsimci sargi ve kondansatörü nasil baglayacagim. Çizim olarak cevaplarsaniz cok minnettar kalirim

Sent from my ASUS_Z00AD using KontrolKalemi Forumu mobile app

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
f7861762a31a79ebd87e7c3d04ee86a6.jpg

arkadaşlar merhaba. Yukaridaki motorun direnç degerleri şöyle

Mavi-kirmizi 130 ohm
Mavi-siyah 130 ohm
Siyah -kirmizi 260 ohm

Hangisi ana sargi, hangisi yarsimci sargi ve kondansatörü nasil baglayacagim. Çizim olarak cevaplarsaniz cok minnettar kalirim

kondansatör uçlarını aynen karşısında kalan uçlara köprüle.Sonra maviye Faz siyah kabloyada Nötr ver.

Son düzenleme:
kondansatör uçlarını aynen karşısında kalan uçlara köprüle.Sonra maviye nötr siyah kabloyada faz ver.
Yani dediğine göre kirmizi-siyah yardimci sargimi oluyor?
Teorisine biraz takildim da ben. Amacim hangi ucun ne oldugunu bulabilmek

Yani dediğine göre kirmizi-siyah yardimci sargimi oluyor?
Teorisine biraz takildim da ben. Amacim hangi ucun ne oldugunu bulabilmek
Efendim Kırmızı yardımcı sargı ucunuz,Siyah Ana sargı ucunuz Mavi Faz.Bu şekilde oluyor.Resim çizdim ekliyorum.Eğer resimdeki renk skalasını takip ederseniz sizin motorunuza aynen uyacaktır.Bu şekilde daha netleşir sanırım.
1fazgucdevresi.gif

Son düzenleme:
Teşekkür ederim. Aradigim cevabi buldum. Affiniza sığınarak bir soru daha sorayim. Bunun mevcut hali ile devir yönünü değiştiremem galiba değilmi. 3 uç var ve sargilarin birer ucu statorda eklenmiş. Şayet 4 ayri uc ciksaydi değiştirebilirdim.

Doğru mu anlattim?
Bu arada dediginiz sekilde bağladim ve saat yönünde döndü motor

Moderatör tarafında düzenlendi:
Teşekkür ederim. Aradigim cevabi buldum. Affiniza sığınarak bir soru daha sorayim. Bunun mevcut hali ile devir yönünü değiştiremem galiba değilmi. 3 uç var ve sargilarin birer ucu statorda eklenmiş. Şayet 4 ayri uc ciksaydi değiştirebilirdim.

Doğru mu anlattim?
Bu arada dediginiz sekilde bağladim ve saat yönünde döndü motor

Şu anki yapı değiştirilemez olarak gorunuyor.bunun nedeni bu motorun pompa motoru yada fan olarak kullanımı amaçlanmıştır.Ama büyük ihtimal pompa için.ozellikle santrifüj pompalarda geri dönme ihtimali olmaması için 1 fazlı motor bağlantılarını dışarı böyle alırlar.

Uğur bey teşekkür ederim ilgi ve alakanızdan dolayı

Sağ sol dönüşlü eşit iki sargılı (ana ve yardımcı) motor. Bu motora sağ sol yaptırılabiliyor olması lazım. Sn. zeybek ustamıza bir soralım.:) @zeybek

Saygılar....

Forum istatistikleri

Konular
128,118
Kullanıcılar
449,822
Son üye
hamidettin

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri