YARDIM!! Mevcut panoda devre şemaları yok..

Merhaba arkadaşlar,

Çalıştığım firmada birçok cihazın panolarında devre şemaları yok. Ekibim arıza olduğunda arızayı tespit etmekte fazla zaman kaybediyor. Ben mevcut panoların devre semalarını hazırlayarak projelerini oluşturmak istiyorum. Yeni mezun biri olarak tecrübeli arkadaşlarımızdan püf noktalar ve tüyolar bekliyorum.
Esenlikler dilerim herkese.

Öncelikle ! daha önce o işle görevlilerle arkadaşlık kurup,onlardan temin etme ! yollarını ara.Yoksa,işiniz
çok zor.

Ne panosu bunlar , kumanda mi kompanzasyon mu adp mi vs vs

Panoyu yapan firmayla iletisime gecin muhtemelen onlarin kayitlarinda duruyordur.ordan temin etme ihtimaliniz mevcut

Ama ben cizecegim diyorsaniz oncelikle semvolleri bilmeniz getekir.eger kumanda panolariysa - ki mihtemelen ondan bahsediyorsunuz - ekipmanlarin calisma mantigini ogrenin.o panonun projesini hazirlamak cok kolay bisey degil

Öncelikle ! daha önce o işle görevlilerle arkadaşlık kurup,onlardan temin etme ! yollarını ara.Yoksa,işiniz
çok zor.

cihazlar ikinci el ve ooperatörler pprrojjeleri bunlar ne diye çöpe atmış. önerebılecegın baska bır yol var mı acaba hocam. ben panonun kaapaağını acarrakk devre ellemanlaarını kağıda yazıp avometreyle baglaantı nookttaalaarını bulacaaggım. gemileri yakttım baska bır onerın varmıdır acaba?

Ne panosu bunlar , kumanda mi kompanzasyon mu adp mi vs vs

Panoyu yapan firmayla iletisime gecin muhtemelen onlarin kayitlarinda duruyordur.ordan temin etme ihtimaliniz mevcut

Ama ben cizecegim diyorsaniz oncelikle semvolleri bilmeniz getekir.eger kumanda panolariysa - ki mihtemelen ondan bahsediyorsunuz - ekipmanlarin calisma mantigini ogrenin.o panonun projesini hazirlamak cok kolay bisey degil

hocam panolar kumanda ppanoları ağırlıkla. bahsettıgınız hususlarda problem yok ben bu karmasık durum ıcersınde ısımı nasıl kolaylastırabılırım

Hocam sistem nasil bisey , konveyor sistemimi tank dolum sistemimi crusher falan mi oncelikle bunu bilmekte fayda var

Oncelikle motorlari ve motorlara ait guc devrelerini olusturun.yani motorlarin vazilari direk kalkis yaoabiliyorken ayni sistemde bazi motorlarda soft starter bazilarinda ise surucu veya yildiz ucgen sistem olabilir.
Daha sonra sahadaki sensor transmitter limit switch vs vs ekipmanlari tespit edin ve sisteme etkileri nelerdir onlari belirleyin

En onemlisi prosesi iyi bilin.prosesi bilmezseniz yukarida saydiklarimi yapsaniz bile kumanda devresi cizemezsiniz

Hocam sistem nasil bisey , konveyor sistemimi tank dolum sistemimi crusher falan mi oncelikle bunu bilmekte fayda var

Oncelikle motorlari ve motorlara ait guc devrelerini olusturun.yani motorlarin vazilari direk kalkis yaoabiliyorken ayni sistemde bazi motorlarda soft starter bazilarinda ise surucu veya yildiz ucgen sistem olabilir.
Daha sonra sahadaki sensor transmitter limit switch vs vs ekipmanlari tespit edin ve sisteme etkileri nelerdir onlari belirleyin

En onemlisi prosesi iyi bilin.prosesi bilmezseniz yukarida saydiklarimi yapsaniz bile kumanda devresi cizemezsiniz

tesekkur ederım hoocam. takıldıgım yerlerde sızze danısmamda problem yoktur umarım.

Sadece bana degil forumdaki butun arkadaslarimiza danisabilirsiniz : )

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,849
Son üye
cagan20

Yeni konular

Geri