Yangın, yangın..

zeybek

Onursal Üye
Onursal Üye
Saat, 17.00 itibarı ile tv haberlerinde tamamen ayrı sektörden, iki yangın haberi.
Birincisi, Çerkezköy, kımya fabrıkasında yangın.
İkincisi ise, akla hayale gelmıyecek bir yer. TMO. Toprak Mahsulleri Ofisi (Kocaeli-Derince) silolarda yangın. Hububat boşaltması esnasında, tahıl sürtüşmesi/kızışması sonucunda yangın ve patlama.
Bu iki yangında, sonunda "elektrık kontagı" denilip kapattırılacakdır, eminim. Belki , işyerini sorumlu müh./tkns. ne kabak patlıyacakdır.
Hangi sektör, hangi işyeri olursa olsun, lutfen dikkaatli ollaım. Sırça köşde oturduğumu hatırdan çıkarmıyalım.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Yıllar önce ilk başlangıç dumanını görmesek tam yangın çıkacaktı .
Geniş merdiven ve sahanlık altına bir bakıma geniş garaj yer .
Kömür konulmuş kömür içten içten yanıyor .
Su damlaya damlıya kömür tutuşmuş .

Bahsedilen bu yangınlar olmalı .
Birincisi, Çerkezköy, kımya fabrıkasında yangın.
İkincisi ise, akla hayale gelmıyecek bir yer. TMO. Toprak Mahsulleri Ofisi (Kocaeli-Derince) silolarda yangın.

https://www.hurriyet.com.tr/gundem/son-dakika-tekirdagda-kimya-fabrikasinda-yangin-42311210

https://www.hurriyet.com.tr/gundem/...ama-oldu-cok-sayida-ekip-sevk-edildi-42311141

Son düzenleme:
Uzman, tv de açıklama yapıyor. Önlem" topraklama"..
aaaaah ki ah @zeybek ustam, liyakat-liyakat-liyakat. söyleyecek fazla bir söz yok. kirli geçmişimde yemediğim nane kalmadı. değirmende un tozunun patladığını bile duydum. hani patlama dediğimiz şey öyle kolay olmuyor. patlayıcı maddelerin çoğu bildiğimiz zararsız maddelerdir, hatta ateşe at sadece yanar, (azcık hızlı yansa da bir zarar vermez) bunları bilmeden o kötü bu kötü demek yanlış olur. tıpkı bizim elektriğimiz gibi, özür, elektrikçilerimiz gibi. adam var adam var. usta var usta var. birde işin b*ktan tarafı diploma var. yani bir kişinin diploması varsa yetkin kişi değildir ama pantolun arka cebinde pense+kontrol kalemi olanda yetkin kişi değildir. bazı değerleri nasıl düzene koyacağız ben bilmiyorum. sittin sene önceki yetkili kişinin yaptığı düzenin kuralına uygulamazsan, orasında topraklamanın kralı olsa patlar. ve oradan sorumlu etiket sahibi sorumlu olur (yetkin olsun, olmasın). kızımın annesinin avukat olası dolaysıyla bir çok adli davaya tanık oldum. detaylar sayesinde bir çok davanın olumlu sonuçlanmasını sağladım. sadece annesi değil, başka avukatlarda benden fikir talebinde bulundu. yani liyakatın nerede nasıl olduğunu bilmek lazım. kimin sorumlu olduğunu bilmek lazım. daha yazacak o kadar çok şey var ki...

Forum istatistikleri

Konular
128,197
Kullanıcılar
449,976
Son üye
ARALSAN

Yeni konular

Geri