Yüksek voltaj step-down dc-dc konvertör (12v sabit çıkış)

kesmez

Profesyonel Üye
yuksekvoltajstepdown.png

15 volt ile 100 volt arası dc besleme geriliminde sabit 12 volt üreten step down konvertör. maksimum yük akımı 4 amper. maksimum çıkış gücü yaklaşık 50 watt.

Ekli dosyalar

• 15_100v-12v_buckkonv.asc
    5.2 KB · Görüntüleme: 9
Ustam bu kadar uzman olmak için kaç yıl çalışmam gerekir acaba?
Çocukluk hayalim böyle bir elektronikçi olmak benim. Ama asla olamadım :)
Emeğine sağlık diyorum.

Geçen günlerde bir konuda geçmişti. 60 volttan büyük beslemesi olan step down entegresi yok diye. Bu devre 100v beslemeye kadar çalışabiliyor. İstenirse besleme voltajı daha da artırılabilir. Dezavantajı çıkış voltajını 12v civarı olması. Uc3843 besleme voltajını çıkış voltajı dan aldığı için çıkış voltajını 10v altına düşürmek mümkün değil.

Geçen günlerde bir konuda geçmişti. 60 volttan büyük beslemesi olan step down entegresi yok diye. Bu devre 100v beslemeye kadar çalışabiliyor. İstenirse besleme voltajı daha da artırılabilir. Dezavantajı çıkış voltajını 12v civarı olması. Uc3843 besleme voltajını çıkış voltajı dan aldığı için çıkış voltajını 10v altına düşürmek mümkün değil.
Devrenin kompanzasyonu type2 olmasi gwrekir yalniz ilgili devreyi goremedim sanki. Bu devrenin average modeli var mi sizde bu switching model. Guzel calisma . Tebrikler

Forum istatistikleri

Konular
128,197
Kullanıcılar
449,976
Son üye
ARALSAN

Yeni konular

Geri