yöneticiler bu konuda siz ne düşünüyorsunuz ...

youngman_2

Üye
öncelikle şunu belirtmek istiyorum ,yıllardır bu siteden çok fayda gördüm emeği gecen tüm kardeşlerden Allah razı olsun ...
ama son zamanlarda dikkatimi çekti matlab bölümü gerekli bence.herkesin bildigi gibi matlab çok geniş bir okyanus ,eminim kendi adına bir bölüm açılsa çok rahat içini doldurabilir ve bir çok kişinin faydalanması sağlanabilir diye düşünüyorum.son 1 yıldır ciddi bir şekilde matlab la ugrasıyorum arkadaşlara faydalı olabilirim ve ben gibi bu konuda çok bilgili bir çok üye vardır.bölüm açılırsa kontrol kalemi bu alemde tek olduğu gibi bu konudada sanal da tek adres olur.
sayın adminler görüşlerinizi bekliyorum tesekkürler...

Matlab konusunda site içerisnde bir bölüm açılmasına açıkcası ben de taraftarım lakin Matlab ülkemizde sadece mühendislik fakültelerinin belli dönemlerinde gösterildiği iin hakettiği yeri henüz bulamamıştır.Oysa matlab bugün dünyada tüm mühendisliklerin kullandığı ortak dildir.Asıl sorun programın lisansı oldukça pahalı ve kullancağınız paketler içinde ayrı bir ücret ödemekteyiz.Bu yüzden gelişimi bir nevi zor diyebilirm.Daha önce de belirtiğim gibi bu konunun site içerisinde olması site açısından iyi olacağını belirtmek isterim.

evet haklısınız ünv. matlabla ilgili sade toplama cıkarma işlemlerini gördüm ama sade adını duymak işlevini anlamak, neler yapabilecegimi bana gösterdi.simdi ise görüntü işlemeden,pc üzerinden portların kontrolü ,simulink te devreleri çalıştırma,GUIde görsel paket programlar yazma işlerinle uğraşıyorum. ben bunu yaptıysam daha nice eserler yapabilecek insanlar aramızdadır.
sn yavuzz bende sizin düşüncelerinize katılıyorum.ama program pahalı olursa olsun onu kullanıcılar istedikten sonra temin yolunu bulurlar eminim...
bu matlab konusunu bizim forumumuz türkiyede önemli bir konuma taşımassa kim yapar , halen teknolojide geri bir ülke olarak seyderiz.ben ülkemi çok seven biriyim o yüzden böyle bir talepte bulundum sn yavuz.hep birlikte elimizi taşın altına koyalım bu konunun ehemmiyetini herkes anlasın

bölüm açılması fikri ilk yönetim toplantısında değerlendirmeye alınacaktır.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,210
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Geri