Yök e mi gitmeliyim yoksa işe

omeryalı

Üye
ŞİMDİ ARKADAŞLAR BEN LİSE Yİ BU SENE BİTİRDİM VE 2 YILIK BAŞVURUSU YAPTIM VE BİR ŞİRKETEN İŞ TEKLİFİ ALDIM İŞ YERİNDe ELEKTRİK SANTRALI VE ÖZEL PETROL KUYULARININ ELEKTRİĞİNİ ÜRETİYORLAR YANİ HER TÜRLÜ ŞEY VAR ORDA OTOMASYAN VB. VE BEN ABİLERİME DANIŞMAK İSTEDİM HANGİ KARAR BENİM İÇİN YARARLI OLUR

ŞİMDİ ARKADAŞLAR BEN LİSE Yİ BU SENE BİTİRDİM VE 2 YILIK BAŞVURUSU YAPTIM VE BİR ŞİRKETEN İŞ TEKLİFİ ALDIM İŞ YERİNDe ELEKTRİK SANTRALI VE ÖZEL PETROL KUYULARININ ELEKTRİĞİNİ ÜRETİYORLAR YANİ HER TÜRLÜ ŞEY VAR ORDA OTOMASYAN VB. VE BEN ABİLERİME DANIŞMAK İSTEDİM HANGİ KARAR BENİM İÇİN YARARLI OLUR

Gündüz çalış akşam oku. İkinci öğretim tercih et. İki sene zorlanırsın ancak ileride rahat edersin. Vardiyalı çalışma durumun varsa önce okul derim.

öncelikle okul tabiki iş ilerde mutlaka oalcaktır.

erken yaşta ikisini bir arada yapabilmesi çok yorulamsına neden olur okul öncelikli olmalı daha sonra eminim yeni tekliflerde gelicektir

Ben hem meslek lisesi hemde yüksek okul mezunuyum şunu açıkça söyleyeyim yüksek okul bana pek bir şey kazandırmadı diplomadan başka.Ne zamanki işe başladım pratik öğrendim kendimi geliştirdim durmadım kurslara gittim.Eğer çalışacağın yerin iyi bir yer yani sana bir takım şeyler kazandıracaksa işe gitmeni tavsiye ederim çünkü askere kadar çalışıp tecrübe kazanırsan çok iyi olur büyük şirketlere girerken ilk sordukları soru nerede çalıştın ne kadar tecrüben var.Diyelim yüksek okula gittin sonra askere gittin kuru bir diploma hiçbir şeydir şuan meslek lisesi veya yüksek okul ayrımı yok ikiside aynı işi yapar türkiyenin gerçeğidir bu yüksek olkul mezunlarının değeri bilinmiyor.Bence işe git ve ingilizce kursu plc kursu gibi kurslara gitmeni tavsiye ederim çünkü ilerde gidemeyeceksin vaktin olmayacak ah senin yaşında olsam şimdi neler yapardım (kurs işini hafife alma mutlaka git) ve bir iş yerinde çalışırken kendini geliştir eğer ben buradan çıkarsam başka bir iş yerine girebilecek kadar tecrübe kazandım diye kendini sorgula

Kimse kusura bakmasın, ama özel sektörde lise mezunu lise mezunudur. 2 yıllık okul bile olsa, yüksekokul mezunu her zaman lise mezununa yeğlenir; terfilerde, yöneticilikte öne geçer.

Bence böyle bir soruyu bile sormamış ol omeryalı. İlk ayetin emrettiği gibi: Oku!

Ne işi güzelim git okuluna bu yaşlarda senin kafan zehir gibi çalışır. Sonra istesende beyin kapasiten buna izin vermeyecek... Rızkı veren Allah tır ve herkeze verir. Birinin rızkının kesilmesi demek o kişinin hayatının sona ermesi demektir. Rızık herkeze verilir kimine az kimine çok ama İLİM İSTEYENE VERİLİR HERKEZE DEĞİL
Saygılar sevgiler...

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Geri