xlpe kablo seçimi

yesebe

Üye
güce göre xlpe kablo nasıl seçerim kesit olarak yardımcı olursanız çok sevinirim

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
ben öğrenmek istiyorum bazı konulardada çok sıkıştım bundan dolayı soruyorum. 1250 A güç 36kv ben bunun için kablo nasıl seçerim mesela kaç damar olacağını nasıl bilirim ezber değilde bilgi istiyorum.

36 kv ta 1250 amperlik yük nedir ?Santral-
mı burası ?

Santral kablo seçiminde bilginiz varmıdır yardımcı olabilirmisiniz

Trafo merkezi 2500A bunun için kaçlık xlpe kablo çekmem lazım

Arkadaş, bir sözün diğerini tutmuyor. Hem yardım istiyorsun, hem devlet sırrı gibi saklıyorsun. 1250 ampermi, 2500 ampermi. Bilgi paylaşmadan, bilgi öğrenilmesi.

İfade edemiyorum kendimi kusura bakmayın 1250A olacak

Birde şunu öğrenmek istiyorum bilginiz var ise buda farklı bir konu 3000 kva bir jeneratörün hem og kablosunu çıkartmam gerekiyor hemde ag kablosunu3000kva için og için çekeceği akım 60 amper dediler ag için çekeceği akım 5000 amper dedidler neden böyle bunun hesabı nasıl yapılıyor

**** bu benim numaram whatsaptan yazma imkanınız olursa sevinirim

Moderatör tarafında düzenlendi:
Konu hakkında tam bilgi sahibi olmadığı-
nız anlaşılıyor.Bahsettiğiniz konular,proje-
ye dayandırılması gereken konular.O ne-
denle,bir mühendislik bürosuna proje ha-
zırlatmanızda yarar var.

Forum istatistikleri

Konular
127,954
Kullanıcılar
449,604