WM5508T beko camasir makinasi arizasi-Acil yardim

ELNUR

Paylaşımcı üye
Selam arkadawlar modelini belirtdiyim camasir makinasini elektriye kosdugunda Ekran ve tum ledler donuyor.Hic bir islem ve ya resetleme gitmiyor.Makinada prewash ledi yanib sonuyor,Sikma 600 ve Kapi kilidi yanik duruyor.Anakarti gozle bakdim yanik bir iz yok.Makinanin tum komponenlerini ayirib yokladim yine makina boyle oluyor.Bu ariza anakartlami bagli.Ekran kart veya guc kartimi.Yardimlarinizi bekliyorum

Tum Form ustalarindan acil yardim.Istiyorum

Elektronik kartın Şebeke girişinde röle var.Rölenin kontakları tam olarak temas etmeyince(oksitlenme den dolayı) böyle bir sorun ortaya çıkarıyor.Kartın kilitlenmesine neden oluyor.Bu esnasda eğer kartın işlemcisi de zarar görmüşse işlemcinin değişmesi gerekiyor.(işlemcinin etrafında ki küçük kapasiteli kondansatörlerde bozulabiliyor.) kartta ısınan parçaların ayaklarını kontrol et soğuk lehime dönüşmüş olabilir. Makinayı her açmada sorun olmuyor (10 defa aç düzgün çalışır ancak ne zaman kitleneceği belli olmaz) ancak bazı anlarda sorun çıkıyor.İstersen röleyi sökebilirsen kontaklarını kazımadan temizle değişiklik oluyorsa değiştirmeni öneririm.Bir defa oksitlenme başlayınca ne zaman sorun çıkaracağı belli olmuyor.Kolay gelsin .

Model aynı olsa da kartların hepsi tam olrak birbirine benzemiyor.İstersen kartın arkalı önlü bir fotağrafını gönder.Bakalım hangi model kart ..

Resmleri buraya atamiyorum.Eger @mailn var sa gonder

Sezercan abim yardim etdi.Ona cok cok tewekkurler ediyorum.Tanri yardimcisi olsun.
Makina teste verdim hatani resetledim.Hata verdiyi komponenti tapdim ariza aradan kalkdi

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,840
Son üye
111340

Yeni konular

Geri