Ariston-hotpoint camasir makinasi arizasi

ELNUR

Paylaşımcı üye
ARISTON.jpgSelamlar.
Arkadaslarim bana acil yardimci olurmusunuz.ARXF105 MODELLI ariston camasir makinasi var .onun kapi kilidi elektrikle acilandir yani pausa verince acilandir.makinada ariza budurki makinanin komurleri bitmisdi kapi kilidi kapali kalmisdi bende makinayi yokladim gordum komurler bitik.yenisiyle deyisdirdim.simdi ise ariza boyle makina yikama bitdikden sonra hizli donus yapib durulamaya kecmelidir.bu hizli donus zamani makinanin kapi kilidi kendiliyinden aciyor.yani makiana hizli donus yapdiginda kapi kilidi neden aciyor bu ariza nedendir.eyni zamanda hizli donus zamani ventillerde su veriyor.bu ariza neden kaynaklana bilir.komurlerden ola bilirmi yenidir.yoksa kartmidir kapi kilididirmi.YARDIMLARINIZI BEKLIYORUM.Herkese selamlar

​Yardimci olucaq kimse yokmu

Moderatör tarafında düzenlendi:
karttın üzerindeki motor triyak'ı kısa devre direnç de yanıktır

karttın üzerindeki motor triyak'ı kısa devre direnç de yanıktır
Abim resmlerde hangi elemanlari yoklamam lazim oldugunu isaretleye bilersinizmi?roleler yoklamisim normal

Ekli dosyalar

• 1.jpg
    1.jpg
    95.2 KB · Görüntüleme: 41
kartınızda problem yoksa kesinlikle motoru değiştiriniz..

benimde başıma çok geldi..

sadece kömür değiştirmek yetmiyor..

makine son sıkmayı yapmadan kapıyı açıyor yani program yarım kalıyor..

kartı inceleyin ama bence önce motoru değiştirip deneyin sonra karta yönelin..

Abim selamlar.
Ariza komurlerden cikdi.yeni komur oldugundan kigilcim cok veriyordu.matoru disarida isledim kigilcim azalincaya kadar isletdim sonra makinaya takdim.normal islem yapdi.Yardimci olan her kese twkler

evdeki Ariston AV6 model çamaşır makınasında makına normal acılıyor suyu alıyor yaklasık 10 dakıka sonra suyu tahlıye etmeye baslıyor ve acma kapama düğmesinin lambası ve program lambası yanıp sönmeye başlıyor makina çamaşırı yıkamıyorç sorun nedir aceba yardımcı olurmusunuz

Ntc ve isiticiya yokladinizmi?

evdeki Ariston AV6 model çamaşır makınasında makına normal acılıyor suyu alıyor yaklasık 10 dakıka sonra suyu tahlıye etmeye baslıyor ve acma kapama düğmesinin lambası ve program lambası yanıp sönmeye başlıyor makina çamaşırı yıkamıyorç sorun nedir aceba yardımcı olurmusunuz

Forum istatistikleri

Konular
128,125
Kullanıcılar
449,837
Son üye
betül hüsrevoğlu

Yeni konular

Geri