Wincc yardım

james_sr

Üye
arkadaşalar wincc6.0 da bir proje hazırlıyorum ve bir konuda tıkandım. umarım yardım eden arkadaşlar olur.

elimde iki adet dozaj bandı var. biri arızalı veya manuel olarak devre dışı bırakıldığında bütün yük diğerine aktarılması gerekmektedir. örneğin 100ton/saat yük var ve bantlara sırasıyla %30 ve %70 oranlarında yük binecek . diyelim ki %30 olan arızalandı ve yükün tamamı %70 lik banda devredilecek.

canlandırma oluşturuldu. manuel otomatik sistem çalışıyor. bunların scriptlerini yazdım fakat bu kısmı bir türlü tam olarak yazmayı başaramadım. bazen insan önündekini görmekte zorlanabiliyor bir konuda fazla düşündüğü zaman. şimdiden yardımlarınız için teşekkürler.

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Arızalı ve manuel devre dışı bitlerinin trigerine bir script veya olay koyulabilirimi ?

bildiğim kadarıyla direk tag üzerine script yazılamıyor.

Selam,

Niye olayı bir internal tag ile ilişkilendirip scriptinin alt yordamını tetiklemek gibi birşey denemiyorsun? Tam olarak sorduğun soruyu anlamadım ama 4 yıl WinCC kullandım, umarım yardımım dokunur..

Enrico ' Alıntı:
Selam,

Niye olayı bir internal tag ile ilişkilendirip scriptinin alt yordamını tetiklemek gibi birşey denemiyorsun? Tam olarak sorduğun soruyu anlamadım ama 4 yıl WinCC kullandım, umarım yardımım dokunur..

zaten tag kullanıyorum. hem internal hemde plc den gelen taglerim var. benim aynı silonunu altında yer alan 2 adet dozaj bandım var. birini adı A olsun diğerinin ki B olsun. "A çalışıyor" ve "A_arızalı" şeklinde binary tag lerim olsun. aynı durum B dozajı için de geçerli. şimdi diyelim ben bunların biri çalışmadığında bütün yükün diğerine geçmesini istiyorum. yani "A çalışıyor" yoksa ve "A_arızalı" varsa gitsin "B tümyük" tagini set etsin. bu tag 1 olduğunda da B dozajı silonun tüm yükünü karşılasın.

durum kısaca bu.

yar
james_sr ' Alıntı:
Enrico ' Alıntı:
Selam,

zaten tag kullanıyorum. hem internal hemde plc den gelen taglerim var. benim aynı silonunu altında yer alan 2 adet dozaj bandım var. birini adı A olsun diğerinin ki B olsun. "A çalışıyor" ve "A_arızalı" şeklinde binary tag lerim olsun. aynı durum B dozajı için de geçerli. şimdi diyelim ben bunların biri çalışmadığında bütün yükün diğerine geçmesini istiyorum. yani "A çalışıyor" yoksa ve "A_arızalı" varsa gitsin "B tümyük" tagini set etsin. bu tag 1 olduğunda da B dozajı silonun tüm yükünü karşılasın.

durum kısaca bu.
sorunum çözüldü arkadaşlar ilgilenen herkese ayrıca teşekkürler.

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri