WinCC v6.2 Trend-Excel

hselcuk

Üye
Merhaba arkadaşlar wincc 6.2 ile ilgili 2 sorum var;
1- Bir tag değerinin trend sayfasını oluşturmam gerekiyor, fakat bu trend sayfası 2 ay geriye kadar kaydetme biçiminde olmalı. İstendiğinde belirli bir tarihin değeri görülebilmeli. Acaba bunu nasıl yapabilirim, eğer çok karışıksa bildiğiniz döküman veya web-sitesi adresi verebilirmisiniz?

2-Hergün saat 12 de wincc deki bir tag'i, excel'e atmam gerekiyor. Bunun için bazı kodlar buldum, fakat bu kodları herhangi bir button un Events>mouse>press left kısmına VBS-Action olarak giriyorum, fakat hiçbir şekilde excel dosyası oluşmuyor, acaba direk kodu girmekten başka herhangi bir konfigürasyon yapmam gerekli mi? (tagin adı Tag1)

Sub OnLButtonDown(ByVal Item, ByVal Flags, ByVal x, ByVal y)
Dim Tag1
Set Tag1 = HMIRuntime.Tags("Tag1")
Dim ExcelNesne
Set ExcelNesne = CreateObject ("Excel.Application")
ExcelNesne.Workbooks.Open ("c:\rapor2.xls")
X = 2
Do Until ExcelNesne.CELLS(X,1)=false
X = X + 1
Loop
ExcelNesne.Cells(X,1).value = Tag1.Read
ExcelNesne.ActiveWorkbook.Save
excelnesne.Workbooks.close
excelnesne.Quit
End Sub

Arkadaşlar yardımlarınız için şimdiden çok teşekkür ederim...

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
merhaba hselçuk çok güzel bir konuyu dile getirmişsin ama kimse cevap yazmamış soruna çözüm bulabildin mi bulduysan bizleride aydınlatırmısın .

evet kodları çok araştırıp kontrol kalemine yazmıştım. öncelikle bu kodlar sayesinde raporlamalar alıyorum bunu belirtiyim.
fakat c:\ dizininde rapor2 dosyası yaratılmış olmalıdır.
zaten bu dosyada her seferinde bir alttaki satıra kaydetmek süretiyle raporlamalar alınır.
office 2007 kullandığım bilgisayarlar da var fakat görev yöneticisinde excel.exe yazısı sürekli duruyor. office 2003 öneririm.
ayrıca raporlama sırasında rapor2.xls dosyası kapalı olmalıdır. Herkese kolay gelsin

Seydi bey..
Ben Bu dediklerinizi Aynı sekilde yapıyorum hic birsey olmuyor
excell 2007
wincc 7
ondanmı acaba

Dim Tag1
Set Tag1 = HMIRuntime.Tags("Tag1")
Dim ExcelNesne
Set ExcelNesne = CreateObject ("Excel.Application")
ExcelNesne.Workbooks.Open ("c:\rapor2.xls")
X = 2
Do Until ExcelNesne.CELLS(X,1)=false
X = X + 1
Loop
ExcelNesne.Cells(X,1).value = Tag1.Read
ExcelNesne.ActiveWorkbook.Save
excelnesne.Workbooks.close
excelnesne.Quit

yukarıdakı vb sıcrıpt nasıl çalıştıracagımı bana anlatacak arkadaş var mı acaba...

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Geri