WinCC scada şifreli excel dosyası okuma

Uzaycan

Üye
Arkadaşlar merhaba,
WinCC Scada içerisinden visual basic scripti ile şifreli bir excel dosyasını okumak istiyorum. Bu dosyayıda okuyorum. Ancak dosyayı her okumaya kalktığımda bana pasword soruyor, bu sorgulamayı otomatik geçecek bir yöntem bilen varsa yardımlarını bekliyorum.
Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.
Not: Excel dosyasının şifresini kaldırmak istemiyorum, içerisinde herkesin erişmesini istemediğim veriler var.

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Dim wkbOne

Set wkbOne = Application.Workbooks.Open("C:\Password.xls")

wkbOne.Password = "123456"
wkbOne.Close

Rudes arkadşım ilgin için teşekkürler. Aşağıdaki kod ile dosyayı açıyoruz, açılıncada password soruyor, sizin verdiğiniz kod ile dosyayı açamadık, kodun altına sizin şifre satırını girince program o satırda bekliyor. Dosya şifre soruyor. Şifreyi elle girseniz dahi sonraki satırlar işlenmiyor.

Dim Dosya_1
Set Dosya_1=createobject("excel.application")
Dosya_1.workbooks.open("c:\Password.xls")
'dosya_1.visible=True
Dosya_1.activeworkbook.save
Dosya_1.activeworkbook.close
Dosya_1.quit
Set Dosya_1=nothing

Arkadaşlar çözümü buldum, aşağıdaki gibi ,,,, şeklinde şifre girildiğinde, şifre sormadan şifreli dosyaya erişebiliyor...!!!!!!

Dim Dosya_1
Set Dosya_1=CreateObject ("excel.application")
Dosya_1.workbooks.open "c:\Password.xls",,,,"1234","1234"
'Dosya_1.visible=True
Dosya_1.activeworkbook.save
Dosya_1.activeworkbook.close
Dosya_1.quit
Set Dosya_1=Nothing

Son düzenleme:
Merhaba arkadaşlar bu siteye yeni girdim benim bir kaç tane küçük ama zor sorularım olacak :).
1- Haberlesme protokolünün modbus rtu olduğunu bildiğim ancak yazılımı olmayan bir cihazla yine modbus rtu ile ulaşıp o cihazdaki bilgileri okuma imkanım olur mu acaba? İmkanım varsa (herhangi bir porttan ve vb, excel yardımıyla da olabilir) nasıl ulaşabilirim? Yoksa illaki % 100 o cihazın yazılım programı olmak zorundamıdır. Yazılımını bulamazsak atmamız mı gerekecek.
2- Scada yöntemini kullanarak uzaktaki bir veriyi nasil nasil okuyabileceğim konusunda yardımcı olursanız memnun olurum. Yardımlarınız için şimdiden çok çok teşekkür ediyorum.

Forum istatistikleri

Konular
128,210
Kullanıcılar
449,989
Son üye
veyselknkc

Yeni konular

Geri