Wincc runtime çalışırken "Başlat " düğümesi nasıl gizlenir?

james_sr

Üye
arkadaşlar Runtime da çalışrıken "windows" düğümesine basılnca başlat menüsünü görünmesini nasıl engelleyebiliriz? wincc explorer/özelliklerden bir kaç ayarı kapatım fakat bu sorunu çeözecek bir yol bulamadım. acil yardımınıza ihtiyacım var. şimdiden teşekkürler

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Merhaba James_sr şuan elimde WinCC kurulmuş program yok.Tam olarak yerinide hatırlamıyorum. Fakat seninde bahsettiğin gibi Proje özelliklerinden proje runtime esnasında windows tuşlarını kullanımını engelleyebiliyorsun. Başlat, Alt+F4,Ctrl+Alt+Delete gibi.. Ayrıca Runtime esnasında FullScreen seçmen gerekir

dostum wincc projesini ac, orda solda en ustte computer olması lazım ona cıft tıkla ozelliklerine gir ordaki menuden istediğin tuşları kısıtlayabilirsin.

Ates ' Alıntı:
dostum wincc projesini ac, orda solda en ustte computer olması lazım ona cıft tıkla ozelliklerine gir ordaki menuden istediğin tuşları kısıtlayabilirsin.

arkadaşlar ben onaları zaten yaptım. zaten proje runtime edilmeden önce ben genelde "computers/prpoerties/ startup+ vb.." kısımlarda ayarları yapıyorum, yoksa alarm runtime pencere açılıp kapatılması özelliklerini aktif edemem.
"Parameters" altında alt+F4 vb.. tuşlar "turn off" yapılabiliyor cntrl+alt, cntrl+tab, vb.. tuşlar da kapatılabiliyor fakat klavyedeki "windows" butonu ile "başlat " menüsü açılabiliyor onu engellemek için tuş kilitlem programı kullandım. diğer bir yol ise "regedit" ten "başlat" düğümesini kapatmak ama onu tercih etmedim. Benim öğrenmek istediğim direk wincc den bu işi nasıl halledebilirim .eğer biraz ayrıntı verirseniz çünkü ben defalarca baktım sizin bahsetiğiniz kısımda "alt+f4" "move" vb.. dışında "başlat" kaldır yok.

Script lerle halledilebilirmi? Nasıl yapılabilir diye soracaksan bende bilmiyorum.

erolgke ' Alıntı:
Script lerle halledilebilirmi? Nasıl yapılabilir diye soracaksan bende bilmiyorum.

scripte halledilebilir. VBs de olabilir nette delphi de olanı vardı orda da regedite gidip orda engelleyip tekrar görüntülenebiliyor. fakat VBs dışında bir çözümü tercih ederim. sanırım buton kilitleme programı çözümünü kullancam. hem denedim çalışıyor ve firma kabul etti hemde daha kolayı yok gibi.

Başlat menüsünün üstüne gelip sağ tuşa basıp özellikler seçeneğini tıklarayarak. Görev Çubuğu görümünden (Görev çubuğunu otomatik olarak gizle seçeneğini tıklarız uygula tamam dersen başlat menüsü gizlenir.Başlat menüsünü açman için de mouse imleçini başlat menüsü üzerine getirdiğinde açılçaktır....(win Xp-XP sp2)
saygılarımla

SEDAT_215 ' Alıntı:
Başlat menüsünün üstüne gelip sağ tuşa basıp özellikler seçeneğini tıklarayarak. Görev Çubuğu görümünden (Görev çubuğunu otomatik olarak gizle seçeneğini tıklarız uygula tamam dersen başlat menüsü gizlenir.Başlat menüsünü açman için de mouse imleçini başlat menüsü üzerine getirdiğinde açılçaktır....(win Xp-XP sp2)
saygılarımla
arkadaşım bahsetiğin olay benim sorunumla yakından uzaktan alakası yok. ama yinede ayırdığın zaman için teşekür ederim.
sorunda çözüldü.

arkadaslar flexıble 2005 de sımulasyon varmıdır bıe bı sorum olcak ekranda ıkı dıl yapmak ısıtom bunu nasıl yapcam sole yaptım ama buton ıle bırını sevcmem lazım language ayarlarından ıkı dıl sectım ve ıkısını onayladım bıtane button sımgesı aldım buunun ıcınde events dan set language sectım sonra ne yapmam lazım turkce ıngılızce olcak panel dekı program yarıdım edebılırsenız sevınırım

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,991
Son üye
multiroots

Yeni konular

Geri