wincc flexibble 2005 kapanma sorunu

hsaglam

Üye
Merhaba arkadaşlar
bilgisayarıma winccflexibble 2005 kurdum. bütün lisanslarını girdim. Ancak programı açıyorum, bir proje oluşturuyorum, bir adet herhangibir panel (tp-ob vs) ekliyorum bundan sonra program 5-10 sn içinde kapanıyor. Buna engel olamadım. Bu neden kaynaklanabilir? Windows xp pro sp2 (türkçe) kullanıyorum işletim sistemini bile yeniden yükledim olmadı. Dili ingilizce falan yaptım gene olmadı bu konuda yardımcı olabilirmisiniz?
Kolay gelsin iyi çalışmalar

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
üstad bende wincc fllexible a yeni basladım gecenlerde seninkine benzer bi problemim oldu ,create new proje dediğimde program projeyi olusturur oluşturmaz tekrar projeyi kapatıp tekrardan acmaya calısıyodu,yani donguye giriyodu...O problemi şöyle aştım bilgisaydaki wincc flexiable ait butun programları sildim reg edit ten de sildim C de program files dan da, ve tekrardan kurdum herşeyi..şu an proje oluşturup çalışabiliyorum..eger yapacak bişeyin kalmadıysa bunu dene istersen..Benimde transfer işleminde sıkıntım war ne mpı dan ne de serialdan yukleme yapamıyorum.Bütün ayarları yaptıgımı düşünüyorum adress baud rate ama hata nerde bulamadım :(

kapanma sorunu ile ilgili olarak siemens'in sitesinden update leri yükleyebilirsiniz veya hotfix yükleyebilirsiniz.
MPI üzerinden program yüklerken sadece wincc üzerinden ayarları değiştirmeniz yeterli değil operatör paneli üzerindende bağlantı ayarlarını ona göre değiştirmelisiniz.

hsaglam ' Alıntı:
Merhaba arkadaşlar
bilgisayarıma winccflexibble 2005 kurdum. bütün lisanslarını girdim. Ancak programı açıyorum, bir proje oluşturuyorum, bir adet herhangibir panel (tp-ob vs) ekliyorum bundan sonra program 5-10 sn içinde kapanıyor. Buna engel olamadım. Bu neden kaynaklanabilir? Windows xp pro sp2 (türkçe) kullanıyorum işletim sistemini bile yeniden yükledim olmadı. Dili ingilizce falan yaptım gene olmadı bu konuda yardımcı olabilirmisiniz?
Kolay gelsin iyi çalışmalar

İşletim sistemini yeni yüklediğiniz halde problemler yaşıyorsanız, büyük ihtimalle setup ınızda problemler var.CD den kuruyorsanız, önce pc ye yükleyin tekrar deneyin.

Ayrıca 2007 çıktı.Bence onu kursanız daha iyi olur.

Selamlar

arkadaşlar sorunumu çözdüm şöyleki
kullanılan işletim sistemi "KESİNLİKLE" Türkçe olmayacak Win Xp SP2 Pro Eng olmak zorunda

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,304
Kullanıcılar
450,143
Son üye
lojis

Yeni konular

Geri