Weintek Hmi Plc Sorunu

bigg_boss

Üye
Merhaba arkadaşlar,

Elimizde HMI panel olmadan PLC-PC haberleşmesi ile direct online simulasyon yapılabildiğini easybuilder manuallerde bahsediyor. HMI panel olmadan denemeler yapmak istiyorum;

S7-1200 Plc ile yaptığım projeyi online simulasyon ile easy builder de hazırladığım hmi arayüzü ile çalıştırmak için çalışma yaptım bir problemim var ve çözüm bulamadım;

Plc ile ilgili ayarlamaları easy builderda tanımladım ve Tag ları sorunsuz şekilde alıyorum, plc bağlantısı stabil, ayrıca tia portal ile online değilim (galiba tia portal online olduğunda problem oluyormuş) herşey yolunda fakat online simulasyon başlattığımda "PLC no Response" hatası alıyorum sürekli gerçekten çok araştırdım fakat bir sonuca ulaşamadım.

Kullandığım Easy Builder Pro son versiyon, diğer sürümlerinde de denedim EB8000, aynı hata ile orada da karşılaşıyorum. Plc tagları alıyor hiç problem yaşamıyor fakat kesinlikle online simulasyon çalışmıyor.

Yardımlarınız için teşekkür ederim...

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Problem devam ediyorsa bilgi verirmisiniz. ( İnternet bağlantın olmasın)

Problem bir gün sonra çözüldü anlamsız bir şekilde çalışmaya başladı herhangi ekstra bir şey yapmadım projemde değişiklik bile yapmadım üstelik teşekkürler....

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,849
Son üye
cagan20

Yeni konular

Geri