Weidmuller analog sinyal çoklayıcı

c.yapar

Üye
Merhabalar, elimde weidmuller 7760054122 ACT20P-CI-2CO-OLP-S marka model de analog çoklayıcı var. Bağlantısını yaptım fakat sinyal alamadım. Plc de hata verdi. Giriş kısmına sensörün analog sinyal ucunu girdim diğer uca da gnd girişi yaptım. Çıkışların birisini PLC girişine girdim. Diğerini de çalıştıracak olduğum sisteme fakat weidmuller modülüm çalışmadı. Kullanan var mı? Yardımcı olursanız sevinirim. Nasıl çalıştırabilirim.

Ekli dosyalar

• 6d8a8040-403e-416c-a6c7-e563cafc0941.jpg
    6d8a8040-403e-416c-a6c7-e563cafc0941.jpg
    278.3 KB · Görüntüleme: 15
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Bağladığınız sensör 2 telli mi yoksa 3/4 telli midir acaba? Bir de PLC ya da analog giriş kartının marka modelini belirtebilir misiniz?

Bağladığınız sensör 2 telli mi yoksa 3/4 telli midir acaba? Bir de PLC ya da analog giriş kartının marka modelini belirtebilir misiniz?
4 Telli sensör 3 telli olarak bağlantı yapılmış plc markası siemens s7-1200 analog ı/o 6ES7234-4HE32-0XB0

4 Telli sensör 3 telli olarak bağlantı yapılmış plc markası siemens s7-1200 analog ı/o 6ES7234-4HE32-0XB0
Umarım problem şimdiye kadar çözülmüştür :)

Önerim, sensör çıkışını doğrudan PLC I/O kartına bağlayıp denemeniz. çalışıyorsa çoklayıcıda bir problem var demektir. Bir de modülde ilgili kanalın tanımlamasını (0-10V, 4-20 mA, vs.) kontrol etmenizde fayda var.

4 telli sensörü 3 telli bağlamanında mantığını çok anlamadım. Bu durumda signal (-) ucuna PLC'nin 0V unu bağlamış olmaları gerekiyor. PLC'yi ve sahayı besleyen farklı 24V DC kaynaklar varsa ve signal (-) ucu diğer kaynağın 0V'una bağlıysa bundan da kaynaklanmış olabilir.

Normalde bağlantı resimdeki gibi yapıldığında sorun olmaması gerekir.

Ekli dosyalar

• baglanti.png
    baglanti.png
    25.5 KB · Görüntüleme: 13
Umarım problem şimdiye kadar çözülmüştür :)

Önerim, sensör çıkışını doğrudan PLC I/O kartına bağlayıp denemeniz. çalışıyorsa çoklayıcıda bir problem var demektir. Bir de modülde ilgili kanalın tanımlamasını (0-10V, 4-20 mA, vs.) kontrol etmenizde fayda var.

4 telli sensörü 3 telli bağlamanında mantığını çok anlamadım. Bu durumda signal (-) ucuna PLC'nin 0V unu bağlamış olmaları gerekiyor. PLC'yi ve sahayı besleyen farklı 24V DC kaynaklar varsa ve signal (-) ucu diğer kaynağın 0V'una bağlıysa bundan da kaynaklanmış olabilir.

Normalde bağlantı resimdeki gibi yapıldığında sorun olmaması gerekir.
Maalesef tekrar bakamadım. Gıda fabrikasında çalışıyorum. Her zaman deneme fırsatım olmuyor. İlginiz için teşekkür ederim. Harici bir powersupply bulunuyor. Sensör sağlam sensoru ı/o girişine bağladığım zaman çalışıyor. Muhtemelen çoklayıcıyı yanlış bağladım. :) Tekrar denicem dönüş sağlarım. Yapmak istediğim sistem bu sensörü çoklayıp diğer ucunu da enda seviye göstergesine girmek seviye tamamlanınca kendisini durduracak meslekte yeniyim sistemi tarif ettiler bana sadece bu kısımda takıldım. Denediğim zaman size dönüş yapıcam.

Bağlantı bu şekildeymiş. Çalıştırabildim teşekkür ederim.

Ekli dosyalar

• 16f5cd22-a14f-4d7d-94d7-32520782238e.jpg
    16f5cd22-a14f-4d7d-94d7-32520782238e.jpg
    57.1 KB · Görüntüleme: 15

Forum istatistikleri

Konular
128,118
Kullanıcılar
449,822
Son üye
hamidettin

Yeni konular