Voltaj Regülatörü hakkında tavsiye

ecylan1

Üye
Merhaba,
Voltaj dalgalanması sebebiyle devamlı cihazlarım zarar görmekte. En son bulaşık makinamın kartı arızalandı, servis değişim dedi ve artık bir regülatör almak istiyorum. Konu yanlış yerde ise özür dilerim.

1- Regülatör cihazlarimı %100 korur mu?
2- Regülatör yıldırım gibi yüksek voltaja karşı korumalı mıdır?
3- Regülatör tercihini nasıl yapmalıyım.
4- Uzman olmadan kurulumu yapabilir miyim? Eğer uzman gerekli ise bulunduğum köye (bolunun bir koyundeyim) firma gelip kurulum yapar mı?
5- Evden eve taşımak için zorluk yaşatır mi?
6- kaç kwlik tercih etmeliyim?
Yüksek enerji tüketen Evdeki eşyalarim standart eşyaların dışında kurutma makinesi, derin dondurucum ve kışın kullandığım termosifon var.
7- Bunların dışında bir tavsiyeniz var mı?

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
-Servo tip OLMAYAN ,bilinen bir marka olma-
sına dikkat edin,
- O tip aletler,boşta bile olsa %10 civarında güç kullanırlar.Büyük seçilmesi halinde,elekt-
rik tüketiminin artmasına sebep olurlar.
Yani 10KW lik cihaz boşta %10 yani 1kw elektrik tüketecek. Hmm doğru bir bilgi gibi görünmüyor.

2004 yılından beri 15kw servo regülatör kullanıyorum.
Voltaj düzenleme hızı düşüktür. Ani dalgalanmalarda korumaz. Voltaj değiştiğinde 2sn bekliyor sonra ayarlıyor.
Şu anda piyasada bulunan cihazlarda kayıp %2 civarındadır (yani cihazın anlık çektiği gücün %2'si ısı vs olarak açığa çıkar) bu yüzden yüksek güçlerde ve yazın fanla soğutmak şart. Benim cihazda yoktu. 2 defa kablo yanması oldu. Kalın ve kaliteli kablo ile değiştirdim ve fan taktım. Trafo plakaları iyi yapıştırılmadığı için ses yapıyordu. Gemici tutkalıyla hallettim.
Yılda 1 kez fırça, motor vs temizliği ve yağlama yaparım. Sorunsuz çalışıyor.
Saatten sonra takmak şart. Mühür kırılacaksa şirkete başvurun.

2004 yılından beri 15kw servo regülatör kullanıyorum.
Voltaj düzenleme hızı düşüktür. Ani dalgalanmalarda korumaz. Voltaj değiştiğinde 2sn bekliyor sonra ayarlıyor.
Şu anda piyasada bulunan cihazlarda kayıp %2 civarındadır (yani cihazın anlık çektiği gücün %2'si ısı vs olarak açığa çıkar) bu yüzden yüksek güçlerde ve yazın fanla soğutmak şart. Benim cihazda yoktu. 2 defa kablo yanması oldu. Kalın ve kaliteli kablo ile değiştirdim ve fan taktım. Trafo plakaları iyi yapıştırılmadığı için ses yapıyordu. Gemici tutkalıyla hallettim.
Yılda 1 kez fırça, motor vs temizliği ve yağlama yaparım. Sorunsuz çalışıyor.
Saatten sonra takmak şart. Mühür kırılacaksa şirkete başvurun.

Statik 10KVA Monofaze bir cihaz ev aletlerinden neleri aynı anda çalıştırabilir?
Eğer desteklediği güçten fazlası çekilirse şarteli mi atıyor?

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,841
Son üye
nazoyata

Yeni konular

Geri