Visual Basic İle Txt Dosyası Oluşturmak

Arkadaşlar Selamum aleyküm...Ben bir uygulama yaptım uygulamada seri porttan bir sistemi kontrol ettim hatta formda da bu sistemin en basit ve en sade şekilde yapılmış seri port uygulamasınıda pic programlama bölümüne ekledim linkini de vereyim ilgilenen arkadaşlar olursa belki işlerine yarar...

https://www.kontrolkalemi.com/forum...ri_port_kontrolu_projesi_buyrun-t38918.0.html

Ama şimdi ise bana çok küçük bir detay daha eklemek kaldı burasını da ekleyebilirsem çok daha elverişli bir sistem haline gelecek eklemem gereken olay ise şöyle...
1.Sistem ne zaman çalışmış ne zaman durmuş ve kim tarafından çalıştırılmış gibi bilgileri kaydedecek ama bunu kaydederken bir text dosyası oluşturacak ve bu dosyanın içerisine kullanıcı adı giriş saati ve çıkış saati ve tarihi şeklinde bir yazı ile kaydedecek ama bu saatleri bilgisayarın saatinden okuyacak
Örneğin ben girdim saat 21:38 de ve sistemi çalıştırdım 22:15e kadar sistemi çalıştırmaya devam ettim sonra kapattım benim arkamdan bir başka kullanıcı girdi 22:45 de çalıştırdı 23:30 a kadar çalıştırdı ve gitti bunun ardından bir başkası girdi çeşitli saatler arasında çalıştırdı gitti vs bu tür durumda text dosyasının içerisine şuna benzer bir yazı yazmasını istiyorum...

kullanıcı adı giriş saati çıkış saati tarih
has_artvin_li 21:38 22:15 21/05/2008
xxxxxxxxxxxxx xx:xx xx:xx xx/xx/xxxx

bu programa bu işlemleri yapmasını sağlayacak ve o gerekli text dosyasını da kendisi istediğimiz bi dizine ekleyecek bu program için gerekli kodlar nedir arkadaşlar bir el atarsanız çok sevinirim kod ve mantığını bilmek çok işime yarayacaktır

Merhaba,

İstediğiniz kodlar aşağıdadır. Yalnız siz kendinize göre uyarlamalısınız. Yani bu dosya size ancak referans olur.

Option Explicit
Dim giris As Variant
Private Sub Combo1_Click()
Text1.Text = Combo1.Text
Command1.Enabled = True
End Sub

Private Sub Command1_Click() 'giriş butonu
giris = Text1.Text + Chr(32) + Chr(32) + Label6.Caption
Command2.Enabled = True
Command1.Enabled = False
Combo1.Enabled = False
Text1.Enabled = False
End Sub

Private Sub Command2_Click() 'çıkış butonu
Dim i
Dim nb
List1.AddItem giris & " " & Label7.Caption
Command2.Enabled = False
Command1.Enabled = False
Combo1.Enabled = True
Text1.Enabled = True
Text1.Text = ""
Combo1.Text = ""
Open "C:/Giris.txt" For Output As #1 'txt dosyasina kayit islemi burdan basliyor.
For i = 0 To List1.ListCount - 0
nb = List1.List(i)
Write #1, nb
Next
Close #1
End Sub

Private Sub Form_Load()
Command2.Enabled = False
Command1.Enabled = False
Label6.Caption = Time + Date
Label7.Caption = Time + Date
End Sub

Private Sub Timer1_Timer()
Label6.Caption = Time + Date
End Sub

Private Sub Timer2_Timer()
Label7.Caption = Time + Date
End Sub

VB.NET ile StreamReader ve StreamWriter sınıfları işini görecektir.

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Geri