Vga ile amfiden hoparlöre ses taşıma

Üstadlarım merhaba, elimde var olan iki adet kolon hoparlör var. Kendim yapıp tasarlamıştım. İçerisinde tpa3116d2 amplifikatör var. Toplamda 12 volt 21 amper cata ct 2577 led trafosu ile besliyorum. Sizlere sorum şudur: şimdi amfiyi ve güç kaynağını hoparlörün içerisine koymayı düşünüyorum. Boyutları gayet yeterli geliyor. Potansları ve açma kapama tuşlarını d sub kablo kullanarak dışarıda çok küçük bir kutuya taşıyacağım. Bunu yapmışken diğer kolondaki hoparlörlere giden kabloları da tek sayıya düşüreyim dedim. Tweeter, sub ve midler için farklı farklı kablolar gidiyor. toplamda 2x0,50'lik 3 tane kablo gidince hoş bir görüntü oluşmuyor. Ben de elimdeki 3 metre vga kablosu ile bunu taşıyabilir miyim diye araştırırken hiçbir şey bulamadım.

Amfinin ses çıkışı 2x50 Watt + 100 Watt olarak geçiyor. Diğer kolondaki hoparlörlere gidecek sesi vga kablo ile taşımaya çalışsam kablolar çok mu direnç gösterir? Isınma yapar mı veya gücü kaldırır mı emin olamadım. Yardımcı olursanız sevinirim. Pek iyi anlatamadıysam kusura bakmayın.

Forum istatistikleri

Konular
128,149
Kullanıcılar
449,891
Son üye
Ercan29

Yeni konular

Geri