VFD marka karmaşası

Kendi router'ımdaki 4kw sürücüyü tornada kullanacağım için onun yerine 2.2kw sürücü alacağım. Aklımda Delta vardı fakat araştırma yaparken bir de Siemens marka sürücüleri gördüm. Fiyatları aşağı yukarı aynı.

https://www.otomasyoncu.net/22-Kw-V20-Siemens-Inverter,PR-1510.html

https://www.otomasyoncu.net/22-KW-VDF-EL-AC-Surucu-Inverter,PR-134.html

Delta epeyce yaygın diye biliyorum. Peki Siemens kullanan var mı? Hangisini tavsiye edersiniz?
Ben siemens derim.Gelişmiş op için ise siparişte belirtmeniz gerekiyor diye biliyorum.Siemens için parametre ayarları ile ilgili olumsuz yorumlar olabilir,ama ben diğer sürücülerden bu konuda abartılacak kadar farklı olmadığı düşüncesindeyim.

Ben siemens derim.Gelişmiş op için ise siparişte belirtmeniz gerekiyor diye biliyorum.Siemens için parametre ayarları ile ilgili olumsuz yorumlar olabilir,ama ben diğer sürücülerden bu konuda abartılacak kadar farklı olmadığı düşüncesindeyim.

Parametre ayarında Siemens gayet rahat, Schneider kadar kıl bir cihaz görmedim parametre ayarında...

V20 de standart olarak sökülemeyen panel ekran ve butonları var, bu gösterdiğiniz panel ancak pano kapağına taşımak isterseniz (opsiyonel) olarak satılıyor.

Monofaze beslemeli sürücülerde maksimum 3kw güçte olan var. Ekte listeyi paylaştım yaklaşık %40 gibi iskonto uygulanır,fiyatlar euro ve kdv hariçtir.

İnternet üzerinden nereden alınır bilmem ama, Bursa 'da malzeme aldığım arkadaşlarım var,yardımcı olurlar...

Ekli dosyalar

• sürücü.JPG
    sürücü.JPG
    131.9 KB · Görüntüleme: 22
Bir sorum olacak. "Harici operatör paneli" kullanmak için "Harici Panel ve Hafıza Kartı Ara Yüzü" denilen parça mı gerekiyor?

%40 iskonto nedir arkadaş. Yani iskonto yapar mısın= demesek %40 kazık mı yiyeceğiz..

O parçada ekran mevcut değil, hafıza kartı slotu ve ayrıca üzerine ekran takılabilir diyor.
Sİze V20 BOP lazım...( 60 küsür euro listesi olan..)
%40 iskonto nedir arkadaş. Yani iskonto yapar mısın= demesek %40 kazık mı yiyeceğiz..

Valla, acımasız esnafa denk gelirseniz malesef :)
Bir sorum olacak. "Harici operatör paneli" kullanmak için "Harici Panel ve Hafıza Kartı Ara Yüzü" denilen parça mı gerekiyor?

O parçada ekran mevcut değil, hafıza kartı slotu ve ayrıca üzerine ekran takılabilir diyor.
Sİze V20 BOP lazım...( 60 küsür euro listesi olan..)

İlave yapayım,
Dediğiniz parça olmadan harici ekran bağlanamayabilir. Bundan emin olun. (kw'a göre değişiklik gösterebiliyor). 2 ayrı parça almanız gerekebilir...

Harici ekran ne için gerekli,bunu merak ettim..

Moderatör tarafında düzenlendi:
Ben el ile kontrol ediyorum. Sürücüyü kontrol kartına bağlamıyorum yani.Gerçi 5 kohm pot ile de kullanılabiliyor galiba. Panel çok şart değil.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Forum istatistikleri

Konular
128,207
Kullanıcılar
449,987
Son üye
mavcil19

Yeni konular

Geri