vestel wmk 1000 makina arızası ( 4 ve 8 nolu lamba )

musti 1963

Üye
Arkadaşlar merhabalar. Forumda araştırdım fakat gerekli bilgiyi bulamadım. Bugun eve servis çağırdım. Gelen arkadaş elektronik kart değişmesi gerektiğini söyledi ve 400-450 tl civarı bir ücret istedi. Makinanın sorununa gelirsek sıkmadan önce ve durulama da 4 ve 8 nolu lambalar yani başla ve bitti labmaları yanıp sönüyor. Kartı kendim söktüm resimler aşağıda mevcuttur. Kartta bir hata varmı? Varsa neresinde? Yada başka neyden bunu yapabilir? Şimdiden teşekkürler.

a0Ap7B.jpg
p9Dklz.jpg

Yokk Abi fiyat o kadar tutmaz tam fiyatini be arizasini yarin soylerim. Iyi gunler

Sadece basla ve bitti isiklari yaniyorsa motor arizasi. Yanan isiklarla beraber baslat bekle isigida yaniyorsa kart arizasidir. Iyi gunler.

yardım için teşekkürler. motor arızası demekle neyi kastediyorsunuz. ayrıca şunu belirteyim bazen normal çalışıp yıkıyor. yada sıkmada takıldığında lambalar yandığında kapatıp sadece sıkma programına alıyorum sıkıyor. ayrıca kömürün bir tanesini söktüm boyunu ölçtüm 2cm normalmi?

sadece başla bitti ışığı yanıyor.2-3 saniye sonra sönüyor .pompa su boşaltma işlemine yeniden başlıyor tam sıkma için dönmeye başlıyor.lambalar tekrar yanıyor. bu döngü tekrar takrar devam ediyor

uyarı lambalarının anlamları:
--------------------------
başla lambası yanıyorsa: kapı kilidi arızası
hazır :su yok
başla+hazır :pompa hatası /filtre kirli
bitti : aşırı su miktarı
başla +bitti : ısıtıcı/ntc hatası
hazır+bitti :motor hatası
başla+hazır+bitti :motor hatası
hazır+bitti : <150 264 > v arası uygun olmayan enerji

çelik hasan yardımseverliğin için teşekkür ederim. dün elektronik kartı tamir ettirdim. 60 TL ye
eve gelip taktım. Bir adet yıkama denedim.makine normal çalıştı.kartı tamir edene sordum neleri değiştirdin diye söylemek istemedi.anladığım kadarı ile 1,5 mf m275 transistör ve yanındaki küçük parça diyot olabilir. bide ikinci resimdeki programları ayarlayan beyaz kutu üzerinde işlem yapılmış .

musti 1963 yaptığınız açıklamalar için teşekkür ederim.benimde aynı sorunum var ama tekirdağda tamir ettirecek bir usta bulamadım.kart nasıl temin edebiliriz acaba

Ben Çorludayım, bazı kombi servisleri tv tamircileri benzer tamiratlar yapmaktalar, endüstriyel kart tamiri yapan yerler de aklında olsun.

Bizim dokuma kartlarını tamir ettirdiğimiz birkaç firma var çorluda bence yardımcı olabilirler. Firma ismi vermem ne kadar doğru olur bilmiyorum ama 2A elektronik veya Reel elektronikte tamir ettirebilirsiniz

konuyu hortlatıyorum fakat yardımı olabilir.

aynı sorunla 2 defa kart degistirdik...motoru sökp kömür degiştirdim gene olmadı...Meger sorun motora bağlanan soketin nemden kontaktan çürümesiymiş...

soketi iptal edip kabloları motora direk bağladım 4 yıldır sorunsuz kullanıyorum.

bu sürede benimle sabirlica uğraşıp kart tamir yapan düzelmeyince güvenip yanıma yedek kartta veren ve yol gösteren istanbul Tarlabaşında Karadag elektronik oldu. 5 senedir ist de olmasamda tavsiye ederim duruyorsa...

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,336
Kullanıcılar
450,178
Son üye
Esat YILDIZ

Yeni konular

Geri